14.02.2020

Аварійний будинок по вул. Гонгадзе, 30 відремонтують за 7 місяців

У п’ятницю, 14 лютого, у міській раді відбулась зустріч заступника міського голови Юрія Степанця з мешканцями будинку по вул. Гонгадзе, 30.

Участь у ній також взяли народний депутат України Олександр Пасічний, начальник відділу обліку та розподілу житла міськради Сергій Войтович, представники фірми-підрядника. Присутні обговорили ситуацію з відселенням містян на час виконання ремонтних робіт у їх помешканнях.

Як відомо, будинок перебуває в аварійному стані не перший рік. Основні причини, що призвели до цього — помилки при проєктуванні об’єкту, неякісні будівельні матеріали. Найбільша небезпека виникає для мешканців п’яти квартир. Тому саме їх і планують відселити першочергово. Ще одна квартира переобладнана під офіс, там ніхто не проживає.

Зазначимо, що питання стосовно ремонту будинку по вулиці Гонгадзе, 30 озвучили також і на комісії ТЕБ і НС, яка відбулась сьогодні вранці. Як повідомив директор ЖКГ Сергій Коренєв, завершено всі підготовчі етапи, проведено технічне обстеження та експертиза. Зі свого боку підрядник підтвердив, що готовий приступити до роботи найближчим часом. Він вже закупив будівельні матеріали. Чекають, поки мешканці вирішать, куди переїдуть.

Заступник міського голови Юрій Степанець під час зустрічі зазначив, що на сьогоднішній день законодавством не передбачено фінансування на випадок, якщо мешканці бажають орендувати іншу квартиру або готель на час проведення ремонту. Все, що може запропонувати міська влада — безкоштовна кімната у гуртожитку. Проте містяни неохоче приймають цю пропозицію, виникають побоювання, що ремонт може затягнутися.

Підрядник зі свого боку запевнив: виконуватиме роботи чітко дотримуючись термінів. Повністю завершити ремонт планує орієнтовно у жовтні поточного року. Крім того, він зобов’язується привести до ладу ті квартири, де будуть знімати підлогу та ламати стіни (ці роботи необхідно виконати, щоб посилити несучі конструкції будинку).

— Вартість ремонту — біля трьох мільйонів гривень. Проєктом передбачено відселення мешканців 18 квартир. Щоб підрядник розпочав свою роботу, необхідно обов’язково відселити п’ять квартир терміном на півтора місяці. Міська влада може надати у користування кімнати в гуртожитках, усього у нас на балансі перебуває 56 таких будинків. У кожному є по декілька кімнат. Місця на всіх вистачить. І в цьому випадку люди не будуть платити за оренду, тількі за спожиті комунальні послуги, — зазначив Юрій Степанець.

А от мешканці інших квартир будуть самі вирішувати, виселятися їм, чи ні. Якщо вони вирішать все ж таки залишитися, то як мінімум пару місяців житимуть без газу. Ліфт працювати також не буде. А от обмежувати тепло- та водопостачання не планують. Тож, остаточне рішення — за мешканцями будинку. Поки що вони у роздумах. На цьому і завершилася зустріч.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *