21.08.2021

Альпіністка з Миколаєва намагалася піднятися на одну з найвищих вершин світу — гору Броуд-Пік

Альпіністка родом з Миколаєва Юлія Зі спробувала піднятися на одну з найвищих вершин світу — гору Броуд-Пік, що на кордоні Пакистану та Китаю. Її висота становить 8051 метр над рівнем моря.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Миколаїв Ніна Булах.

Юлія народилася та виросла у Миколаєві. З 2007 року живе та працює в США. Займатися альпінізмом жінка почала у 2016 році, хоча до цього ніколи активно не займалася спортом. Аби піднятися на одну з найвищих вершин у світі, Юлія щодня покращувала фізичну підготовку, багато бігала, займалася пілатесом тощо.

«Я дуже багато активно бігала і намагалася багато часу проводити в горах. Я люблю гори, а не спортзал. Тому якомога більше я намагаюся бути на висоті Каліфорнії. А це більше чотирьох тисяч метрів», ‒ розповіла Юлія.

До цієї експедиції Юлія готувалася рік. У липні 2021 року жінка наважилась на самостійне сходження на Броуд-Пік. Її єдиним напарником був місцевий провідник Алі, який допомагав їй нести речі.

«Разом ми приймали рішення про маршрут, про стан мотузок, про те, коли ми виходимо, спускаємось. Він допомагав мені з величезною кількістю ваги, яку потрібно було занести», ‒ розповіла альпіністка.

«Харчування та вода дуже важливі у горах, ‒ говорить Юлія. ‒ Будь-яка експедиція у високі гори неможлива без сервісу базового табору, а це означає, що персональний кухар з помічником організовували триразове харчування».

«На сніданок нам смажили яйця, панкейки, вівсянку я брала. Вівсянка насправді є найкращим сніданком у високих горах, тому що там багато вуглеводів, які поступово розкладаються у вашому організмі та надають енергію. На вечерю ‒ рис, картопля, овочі, тунець, а на десерт нам давали консервовані фрукти», ‒ сказала жінка.

З її слів, маршрут сходження до гори був поетапним та важким.

«Маршрут на Броуд-Пік є лавинонебезпечним. Також до першого табору частина дороги є дуже небезпечною через каменепади», ‒ сказала жінка.

З кожним підняттям на вершину альпіністи встановлюють наметні табори, аби відпочити та перечекати негоду. В маршруті Юлії їх було три.

«Перший табір розташований приблизно на висоті 5 500 метрів, це початок екстремальної для кожної людини висоти. Другий табір ‒ 6 200 метрів. А третій ‒ на висоті 7 000 метрів. Коли ми прийшли в третій табір, хтось відкрив намет і не закрив його. Туди залетіло дуже багато снігу. Всередині було десять сантиметрів і снігу, і льоду. І мій кисневий балон був вморожений у підлогу мого намету», ‒ розповіла Юлія.

Зі слів Юлії Зі, на саму вершину гори вона не зійшла через те, що лавина накрила мотузки. Проте жінка підкорила рекордну для себе висоту ‒ 7 500 метрів. Своє сходження на Броуд-Пік вона присвятила загиблому українському альпіністові Владиславу Терзиулу, який підкорив 14 найвищих вершин у світі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.