24.06.2021

Археолог розповів, з чого насправді почалась історія Миколаївщини

На території Миколаївської області відомо про майже 4 500 пам’яток археології, за хронологією – від 33 тисяч років до нашої ери і до XV-XVI сторіччя нашої ери.

Про це в ефірі програми «Сьогодні.Головне» розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України, керівник археологічної експедиції «Дикий Сад», старший викладач МНУ ім. В.О. Сухомлинського Кирило Горбенко.

«Більше 30-ти тисяч років на території нашого краю, нашої області, жила людина. Починалося тут все не з Потьомкіна і не з Катерини. Наша земля дуже багата на археологічні об’єкти. В основному – це кургани різних епох. Переважно це кургани бронзового сторіччя, у нас жили кочові племена Ямної та Катакомбної культури, скіфські кургани, сарматські поховання», – розповів Кирило Горбенко.

Археологічні пам’ятки представлені у вигляді залишків стародавніх поселень, городищ, тимчасових стоянок, укріплень, військових таборів, виробництв, культових місць та споруд, полів битв, а також пов’язаних з ними рухомих предметів.

«Були навіть локальні знахідки скарбів бронзових предметів. Мала частина всього цього представлена в експозиції Миколаївського краєзнавчого музею», – сказав Кирило Горбенко.

Крім планових досліджень, у таких місцях, як Ольвія, Дикий Сад, Острів Березань тощо, археологи виконують дослідження на замовлення.

За словами Кирила Горбенка, коли планується ведення господарської діяльності – встановлення вітроелектростанції, сонячної батареї, прокладання дороги, то спочатку відбувається археологічна розвідка.

Розвідку фінансує замовник об’єкту. Якщо на місці дослідження знайдені об’єкти археології, то науковці описують всі знахідки та передають їх до музейного фонду України. Тільки після цього видається дозвіл на проведення робіт.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.