28.02.2019

Без особливих зауважень. «Маргаринова справа» докотилась до лікарень міста

За дорученням першого віце-мера Володимира Криленка розпочалися перевірки якості харчування в міських лікарнях.

Про це повідомили у прес-службі мерії.

У Миколаєві продовжуються комплексні перевірки організації харчування в бюджетних установах. Так, вчора спеціальна комісія відвідала найбільших постачальників продуктів харчування для міських шкіл та дитячих садків. А сьогодні, 28 лютого, відповідно до доручення першого заступника міського голови Володимира Криленка співробітники департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції перевірили харчоблоки кількох міських лікувальних установ.

— З 20 лютого ми проводимо планові перевірки в управлінні охорони здоров’я, під час яких контролюємо дотримання вимог бюджетного законодавства. Відповідно до доручення першого заступника міського голови Володимира Криленка сьогодні ми перевіряємо медичні установи Миколаєва. Зокрема наші фахівці перевіряють лікарні, в яких  готують їжу для пацієнтів, вони подивляться, який стан справ в харчоблоках, наскільки якісно організовано харчування, — прокоментував директор департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Андрій Єрмолаєв.

Першою в поле зору членів комісії потрапила дитяча міська лікарня № 2. Вони відвідали приміщення харчоблоків, перевірили дотримання санітарних і гігієнічних норм. На складах об’єкта знаходяться крупи, молочні і макаронні продукти, м’ясо, риба, овочі, соки, деякі кондитерські вироби. Як переконалися співробітники департаменту, зазначена продукція зберігаються з дотриманням температурного режиму, а терміни придатності не порушені.

Перевіряючі також оцінили стан посуду і меблів, яка задіяна в процесі приготування їжі, окрему увагу вони приділили санітарним книжкам, іншим господарським документам, наявності відповідних записів в них.

Після цього інспекція пройшла в міській лікарні № 4. За часом вона співпала з приготуванням обідніх страв. Тому, зайшовши в харчоблок, ревізори відразу вловили запах щойно приготованих страв — на плиті диміла їжа, підготовлена ??для роздачі пацієнтам. Члени комісії перевірили якість їжі, після чого відвідали приміщення, де зберігалися овочі.

Головний лікар лікарні Лариса Дергунова розповіла, що на складах харчоблоку знаходиться тільки частина продуктів, левова ж частка товару — на відповідальному зберіганні у постачальників. За її словами, щоб картопля, морква, капуста тощо не втрачали корисні властивості, персонал лікарні ретельно стежить за умовами їх зберігання. В цілому вона відзначила відповідальність співробітників харчоблоку.

Підсумки інспекції підвели вже в мерії.

— Ми комплексно підійшли до справи, перевірили стан меблів, посуду, наявність санітарних книжок. Оглядалися овочі, все сипучі продукти, вони перевірялися на наявність сторонніх тіл, паразитів, які можна виявити візуально. Є ряд зауважень щодо зберігання продуктів. Але в цілому серйозних порушень не виявлено, — сказав Володимир Гончаров, начальник одного з відділів департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції.

Володимир Криленко дав доручення заступнику начальника управління охорони здоров’я Віктора Фаюк вжити заходів щодо посилення контролю за організацією харчування в міських лікарнях.

— Хоча критичних порушень не було виявлено, говорити, що все ідеально, на жаль, ми не можемо. Адже недоліки все ж таки є. Ми продовжимо роботу — будуть перевірені всі бюджетні установи, в яких готують їжу. На виявлені порушення будемо реагувати відповідним чином, — підкреслив Володимир Криленко.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *