18.09.2021

Без реконструкції очисні споруди з навантаженням не впораються

Щодня до очисних споруд каналізації «Миколаївводоканалу» надходить більше 60 тисяч кубометрів стічних вод. Крім побутових споживачів до міської каналізації потрапляють стоки промислових підприємств.

Про це розповіла речниця міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» Ірина Крісанова.

Галицинівські очисні споруди були збудовані у 1974 році.

«Зараз очисні потребують реконструкції, тому що від деяких речовин ми не можемо повністю очистити стічні води і безпечно їх випустити до Дніпро-Бузького лиману», — сказала Ірина Крісанова.

За словами речниці підприємства, всі каналізаційні стоки наразі проходять повний процес очищення. Це видалення сміття, піску, а також біологічне очищення. Потім стічні води потрапляють на первинні та вторинні відстійники, де очищуються від активного мулу.

Як говорить Ірина Крісанова, норми очищення стічної води стали жорсткішими. Значно змінився хімічний та бактеріологічний склад стічних вод, а підприємство досі не має технології очищення каналізаційних стоків від фосфатів, які дають цвітіння води та негативно впливають на екологію.

«Коли очисні проєктували, ще не було мови про фосфати, нітрати та багато інших речовин. І, дійсно, вони не розраховані на певне навантаження саме хімічного складу стічної води. Зараз ми працюємо над проєктом оновлення», — розповіла Ірина Крісанова.

У 2016 році було на очисних побудували нове приміщення решіток, які дали можливість більш якісно прибрати велике сміття з води. Наступним етапом Ірина Крісанова називає роботи з покращення біологічні очистки та аерації.

«Нас вже відвідували турецькі партнери, які виграли тендер від водоканалу. І вони почали проєктування. Ми очікуємо на проєктне рішення, щоби могли якісно очищувати стічні води, в тому числі й від фосфатів, тому що це негативно може вплинути на екологію Дніпро-Бузького лиману і Чорного моря взагалі», — розказала Ірина Крісанова.

За словами речниці «Миколавводоканалу», коштів підприємства не вистачає для проведення повної модернізації міської системи водовідведення. Тому залучили кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Завдяки коштам ЄІБ у Миколаєві вже відбувається реконструкція та заміна аварійних каналізаційних колекторів.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *