06.09.2021

Боржникам Миколаївської ТЕЦ почали автоматично блокувати рахунки

З липня в Україні в повну силу запрацювала автоматична система списання боргів з банківських рахунків.

У разі відкриття провадження виконавцю більше не потрібно буде направляти кожному банку відповідний лист з вимогою надати інформацію про наявність коштів на рахунках конкретного боржника або ж про наявність рахунку в принципі. Інформація відразу ж буде вноситися в систему, і банки будуть зобов’язані, бачачи її, блокувати рахунки боржника, повідомили в Мін’юсті.

З середини літа під арешт можуть потрапити і доходи боржників на карткових рахунках. Зокрема, за комунальні борги можуть заарештувати п’яту частину доходу.

Миколаївські комунальники почали активно цим способом стягнення. З початку року Миколаївська ТЕЦ направила до судів декілька позовів. Так як за станом на 1 серпня 2021 року заборгованість усіх категорій споживачів з централізованого опалення перед підприємством становить 75,8 мільйона гривень.

У липні на рахунки ТЕЦ перераховані кошти за 127 виконавчих проваджень, відкритих за борги.

Крім того в серпні заблоковані 32 карткових рахунки городян-боржників.

У липні 2021 р року по 127 виконавчим впровадженням, що знаходяться на виконанні в органах державної виконавчої служби здійснено перерахування з доходів боржників на підставі постанов державних виконавців про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника, заблокований за серпень місяць поточного року 32 карткових рахунків.

До системи автоматичного списання боргів на вимогу державних і приватних виконавців підключилися сім банків. У цей список потрапили Приватбанк, Універсал Банк, monobank, Оксі Банк, банк «Восток», Індустріалбанк, Прокредит Банк і ТАСкомбанк. Крім того, 44 установи підключилися в тестовому режимі.

Джерело: НН

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *