30.07.2020

Будівництво нового інфекційного відділення лікарні № 5 планують завершити до початку вересня

Міський голова Олександр Сєнкевич разом з директором МГЗ Віктором Кожевніковим провів виїзну нараду на території лікарні № 5.

Про це повідомляється на сайті міськоїради.

Нагадаємо, що раніше це була Жовтнева районна лікарня, 2018 року її було прийнято до міської комунальної власності. Наразі на території медзакладу триває будівництво сучасного корпусу для лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Він буде модульного типу. Проєкт реалізується за ініціативи Миколаївського глиноземного заводу. Підприємство бере на себе всі витрати на будівництво та закупівлю обладнання.

— З перших днів ми включилися в боротьбу з коронавірусом. Наприклад, для лікарні № 3 придбали кисневий концентратор, інше обладнання. При цьому, розуміючи масштаб небезпеки, яку несе це захворювання, ухвалили рішення реалізувати масштабний проєкт з будівництва на базі лікарні № 5 нового центру з лікування інфекційних хвороб  та обладнати його за останнім словом техніки. Було розроблено кошторисну документацію. Витрати на реалізацію проєкту складають понад 150 мільйонів гривень. Наразі законтрактоване необхідне обладнання, а будівництво йде повним ходом, — повідомив Віктор Кожевніков.

Цей медичний комплекс складатиметься з 5 блоків: приймального, лікувального, інтенсивної терапії, діагностичного та адміністративного. Він розрахований на 30 ліжок. Розміщення пацієнтів планується в окремих боксах на 1-2 ліжка, обладнаних санвузлами та окремими входами. У відділення буде своя підстанція, що забезпечить стабільне електропостачання.

Станом на сьогодні виконано значний обсяг робіт. Зокрема, вже залито 3000 квадратних метрів фундаменту, 2000 з 3000 квадратних метрів чорнової підлоги, завершується встановлення несучих конструкцій тощо. Планується, що об’єкт здадуть до 1 вересня 2020 року.

Олександр Сєнкевич подякував керівництву підприємства за вагомий внесок у розвиток медицини.

— Цей проєкт – дуже гарний приклад конструктивної співпраці бізнесу та влади. Коли роботи завершать, місто отримає по-справжньому сучасний корпус для лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями. Я вдячний директору та всім працівникам Миколаївського глиноземного заводу, які зробили все можливе для реалізації проєкту, — сказав мер Миколаєва.

Керівник лікарні № 5 Олена Терентьєва зазначила, що колись в медичному закладі було інфекційне відділення. Однак воно не функціонує вже багато років – з 2000 р. Тому колектив лікарні з нетерпінням чекає на відкриття нового корпусу для лікування хворих з інфекційними захворюваннями.

Аби забезпечити його функціонування, штат лікарні буде збільшено.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *