04.09.2021

Бюджет України за рік недоотримав близько 280 млрд грн через контрабанду

Екс-міністр фінансів України Ігор Уманський заявив про те, що державна казна недоотримала в 2020 році близько 280 мільярдів гривень.

На думку експерта, причина — контрабандні потоки на митниці.

В Інституті економіко-правових досліджень ім. Валентина Мамутова з’ясували, що в минулому році розмір тіньової економіки склав 30,8% ВВП (1,86 трлн грн). За оцінкою Мінекономіки і НБУ, розміри «тіні» — до 50-60% ВВП.

Уманський пояснив, що таким чином на утримання соцсфери, доріг, медицини і освіти працює всього 50% економіки.

«Але і ця нібито« біла »частина економіки вражена корупцією. Зокрема, я багато говорив про зловживання в податковій і митній сферах », — пише екс-міністр фінансів.

За його словами, Україна не потрапляє в топ країн з ринковою економікою, а «копається в болоті держав з перехідною».

«Які висновки ми повинні зробити з цих цифр?» — задається питанням Уманський.

В Україні є резерв фінвозможностей розміром у третину (або навіть половину) нацекономіки. Питання в тому, як до цього резерву підійти. Уманський зазначив, що можна спробувати «побудувати систему імені Гетманцева по витруске цих грошей з кишень українців» (Данило Гетманцев — глава фінансового комітету Ради).  А можна низкою законодавчих змін простимулювати громадян і бізнес виходити з «тіні», запропонував він. У боротьбі з «тінню» виключно силові методи не працюють, підкреслив екс-міністр.

Уманський вважає, що правоохоронна і судова системи повинні працювати, а зараз вони є складовою «тіньової» економіки та корупції.

Крім того, він упевнений, що держфінанси вимагають вмілого управління. При такому керівництві і ефективної боротьби з контрабандою Україна може «нарешті злізти з нескінченної кредитної голки».

Джерело: ubr.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.