01.09.2021

Більше 200 абонентів відключили від мережі електропостачання через борги

Станом на 1 вересня, у Миколаївській області більше ніж 200 абонентів відключили від мережі електропостачання через борги. Загальна заборгованість за спожиту електроенергію на Миколаївщині складає 142 млн грн.

Про це розповів директор товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївська електропостачальна компанія» Валентин Лінченко.

«У період з першого квітня по перше серпня 2021 року рівень заборгованості за електроенергію збільшився на 39 млн грн. За цей період 5,5 тисяч споживачів Миколаївської області взагалі не зробили жодного платежу«, ‒ розповів Валентин Лінченко.

За словами директора компанії, в першу чергу проводиться відключення тих споживачів, у яких є рішення суду про наявну заборгованість, та споживачів, які не здійснили жодного платежу за період введення карантину.

«Якщо є заборгованість за два — три місяці та вона складає менш як 1 100 грн, такі споживачів на відключення не претендують. Але це не означає, що надалі вони відключатися не будуть», ‒ сказав Валентин Лінченко.

За його словами, більша частина споживачів, у яких відключили електрику, звернулися до відділень компанії щодо відновлення електропостачання.

«Відновлення і відключення електропостачання безпосередньо здійснює обленерго, як власник електромереж. Якщо людина сплатила борг у повному обсязі, їй надається рахунок за відновлення електропостачання. Якщо приходить відключати контролер, то підключення буде коштувати не більше 400 грн. Якщо споживач не допускав контролера для проведення відключень, в цьому випадку приїжджає бригада і робить це відключення. Тоді вже це буде коштувати понад 1 500 грн», ‒ розповів Валентин Лінченко.

Зі слів Лінченка, на підприємстві з розумінням ставляться до тих споживачів, які не в змозі сплатити суму заборгованості відразу. У такому разі компанія пропонує укласти договір реструктуризації боргу. Для цього потрібно звернутися до відділення, де обслуговуються споживачі та сплатити перший внесок, передбачений договором реструктуризації, у розмірі, як мінімум, місячного споживання електрики. Тільки тоді дається заявка на відновлення електропостачання.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *