12.03.2020

Влада Миколаєва планує придбати діагностичний апарат для молекулярної діагностики вірусних захворювань

У четвер, 12 березня, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич провів брифінг щодо попередження вірусних захворювань в місті.

Мер повідомив, що на даний момент у Миколаєві не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу COVID-19. Також він зазначив, що всі навчальні заклади міста підуть на карантин до 3 квітня.

— Всі заклади охорони здоров’я міста провели навчання медичного персоналу по розгортанню госпітальної бази у випадку виявлення хворого або підозри на зараження коронавірусом. Вчора Кабінет Міністрів України оголосив 3-тижневий карантин на території всієї країни. З понеділка у дошкільних навчальних закладах будуть працювати чергові групи для дітей, батьки яких з різних причин не мають змогу взяти відпустку.

Міський голова повідомив, що на час карантину відбудуться рейдові перевірки транспортних засобів усіх форм власності — і тих, які належать комунальним підприємствам, і тих, які задіяні в роботі приватних фірм-перевізників. Перевірятимуть, чи проводять дезінфекцію громадського транспорту перед виходом на маршрути.

У Миколаєві також будуть розповсюджуватись інформаційні матеріали про алгоритм дій громадян та лікарів у випадку захворювання на ГРВІ або підозри на інфікування коронавірусом COVID-19.

В коментарі представникам ЗМІ мер підтвердив: у всіх медичних закладах міста  є необхідний запас засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів, дезінфекційних засобів, необхідних для надання допомоги. Мер нагадав, що минулий рік у Миколаєві був визначений роком медицини. Значні кошти міського бюджету направлено саме на оновлення матеріально-технічної бази, зокрема і на придбання спеціальних медичних апартаів для вентиляції легень.

— За 2019 рік ми підгототували реанімаційні відділення у всіх міських лікарнях,  придбали кисневі концентрати та інші системи, необхідні для надання якісних медичних послуг. Якщо ми кажемо про окремі спеціальні засоби постачання кисню, то їм потрібні одноразові контури. На підставі рішення комісіїї ТЕБ і НС будуть окремо виділятися кошти на їх закупку.

Олександр Сєнкевич зазначив, що депутатам міської ради  запропонують виділити кошти на придбання діагностичного апарату iPonatic. Це сучасний апарат для молекулярної діагностики коронавірусу Covid-19, респіраторних патогенів вірусів грипу А, В, респіраторно-синцитіального вірусу, риновірусу людини та атипової пневмонії.

— Це буде вигідніше, ніж закуповувати тести на коронавірус, адже один тест коштує 45 доларів, його ефективність біля 60%, — розповів міський голова.

Щодо скасування масових культурних заходів та тимчасового закриття громадських місць у Миколаєві Олександр Сєнкевич прокоментував наступне: забороняти та закривати не будуть. У будь-якому випадку слід зберігати спокій і за можливості уникати скупчення людей. Кожен самостійно приймає для себе таке рішення.

Мер ще раз звернувся до миколаївців  з проханням дотримуватися певного режиму і правил гігієни.

— Є рекомендації, з якими обов’язково слід ознайомитися кожному. До прикладу відомо, що маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці та вдома маски неефективні. Це треба знати.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *