03.08.2020

ВООЗ заявила про прогрес з вакциною від COVID-19

Поки ефективного засобу проти захворювання немає. Робота над вакциною і пошуком ліків триває.

Всесвітня організація охорони здоров’я констатувала прогрес у створенні вакцини від коронавірусу COVID-19. Таких висновків дійшов надзвичайний комітет ВООЗ, повідомив в понеділок, 3 серпня, глава організації Тедрос Гебреісус.

«Низка вакцин на цей час знаходяться на третьому етапі клінічних випробувань, і ми всі сподіваємося отримати ефективні вакцини, які можуть допомогти запобігти зараженню людей. Однак на цей момент «срібної кулі» немає і не може бути ніколи», — сказав він.

Комітет рекомендував країнам приєднуватися до платформи Access to COVID-19 Tools (ACT) Accelerator, яка об’єднує зусилля з розробки тестів, вакцин і ліків.

При цьому глава ВООЗ відзначив, що поки що припинення спалахів зводиться до основ громадської охорони здоров’я і боротьби з поширенням хвороби.

Він зазначив, що в деяких сильно постраждалих країнах спостерігаються повторні сплески інфекції, але в той же час іншим вдається брати захворюваність під контроль.

«Із серологічних досліджень ми знаємо, що більшість людей залишаються сприйнятливими до цього вірусу навіть у районах, де сталися серйозні спалахи», — пояснив він.

Він застеріг від поспішного скасування карантину, закликав підтримувати системи охорони здоров’я, а також дотримуватися протиепідемічних обмежень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *