12.07.2019

Вперше в Україні хлопець з синдромом Дауна здобув вищу освіту

Хлопець отримав ступінь бакалавра історії. Він часто вчився набагато успішніше за своїх однокурсників. Йому вручили диплом 11 липня.

Богдан Кравчук став першим українцем з синдромом Дауна, який здобув вищу освіту. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила співробітниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук в п’ятницю, 12 липня.

«Пам’ятаю 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з синдромом Дауна можна побороти сучасними підходами до освіти. Спасибі міністру освіти Сергію Квіті і його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту», — написала Бондар.

Вона також наголосила, що всі ці п’ять років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим від звичайних студентів. Вони могли прогуляти або не довчитися, а Богдан дуже любить історію і не міг підвести довіру до його можливостей.

«Я щаслива сьогодні, що причетна до історії освіти Богдана Кравчука. Сподіваюся, що в нашому суспільстві знайдеться для нього робота за фахом, і він зможе самостійно заробляти на життя», — зазначила Леся Бондарук.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *