16.07.2021

Військовослужбовця з Миколаївщини оштрафували на 17 тисяч за підкуп виборців

Новоодеський районний суд Миколаївської області засудив військовослужбовця військової частини А0224 за обіцянку та надання виборцям неправомірної вигоди.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 14 липня.

У серпні минулого року обвинувачений зателефонував низці громадян і запропонував за винагороду проголосувати за потрібних кандидата і партію на місцевих виборах у Київській області. Чоловік обіцяв виборцям різні суми – від 600 гривень до 100 доларів (близько 2700 гривень). Усього погодилося 22 особи.

Напередодні голосування пізно ввечері людей забрали два мікроавтобуси і повезли в Київську область. Їм роздали по два аркуші паперу, на одному з яких були дані кандидата та назва політичної партії, яких потрібно підтримати, а на іншому – адреса розташування виборчої дільниці та адреса проживання, яку необхідно зазначити для отримання бюлетенів.

Люди голосували в селі Софіївська Борщагівка – на дільницях  №321421 і №321427. Пізніше обвинувачений встиг тільки частково з розплатитися з людьми. По дорозі додому мікроавтобуси затримала поліція.

Як раніше повідомлялося, про злочин заявив один із виборців, якому запропонували продати свій голос за 100 доларів. Чоловік їхав голосувати вже під контролем правоохоронних органів.

У суді обвинувачений все визнав. Розповів, що влітку 2020 року в клубі «Октагон» в місті Києві знайомий запропонував йому за винагороду зібрати людей для голосування на місцевих виборах в Київській області за визначених кандидата та політичну партію. Не розуміючись на виборчому законодавстві та перебуваючи у скрутному матеріальному становищі, обвинувачений погодився та звернувся до своїх рідних, знайомих та мешканців Новоодеського району Миколаївської області, пропонуючи гроші.

Суд врахував щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, неодноразову участь обвинуваченого в АТО, наявність двох дітей на утриманні і позитивні харктеристики.

Чоловіка оштрафували на 17 тисяч гривень, а також стягнули 6538 гривень витрат на залучення судових експертів.

Раніше два заступники командира батальйону військової частини, де служить обвинувачений, взяли його на особисту поруку.

До 2018 року обвинувачений працював заступником командира взводу батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Миколаїв».

У липні цього року до Заводського суду Миколаєва надійшов обвинувальний актще щодо двох осіб – імовірного організатора злочинної групи та його сина. За версією обвинувачення, чоловік залучив до підкупу виборців сина та свого знайомого. Вони підшукували від 40 до 50 осіб. Одному із виборців запропонували проголосувати за кандидата на посаду голови Борщагівської сільради Бучанського району Київщини і отримати 1000 гривень. У виборця відібрали копію паспорта громадянина України і від його імені подали заяву про зміну адреси голосування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *