11.09.2020

В. Бойко: мене питають чим закінчився рейдерський напад в полях на Первомайщині

Читацька громадськість питає, чим закінчився рейдерський напад, влаштований Аваковим на поля в Первомайському районі Миколаївської області та спроби міністра внутрішніх справ зібрати чужий урожай соняшника? Відповідаю: Арсен Борисович відсмоктав. З проглотом. Як я і попереджав. А трапилось наступне.

У 2017-2019 роках Генеральна прокуратура України відправила на лаву підсудних групу рейдерів з угруповання Артема Пшонки (досудове розслідування проводило Управління спеціальних розслідувань, це – одна з небагатьох справ Сергія Горбатюка, якою він довів до логічного завершення й передав до суду). Зараз судять колишнього начальника управління прокуратури Миколаївської області Юрія Марченка, його батька генерал-майора міліції у відставці Миколу Марченка, адвоката Оксану Валешинську, екс-голову Первомайської районної адміністрації Бориса Демченка, його першого заступника Сергія Бондаренка та колишнього начальника відділу Держкомзему в Первомайському районі Миколаївської області Валерія Шарандака.

Ці високі достойники наприкінці 2012 року на завдання Артема Пшонки й тодішнього голови Миколаївської облдержадміністрації Миколи Круглова виготовили фальшиві акти державної власності на 1500 га землі, що колись належала колгоспу «Шлях Леніна», була давно розпайована й передана селянам у приватну власність ще в 1997 році. У червні 2013 року вони привезли з Києва та Одеси кілька десятків озброєних «тітушек» і спробували захопити цю землю, але селяни відбили напад. Ще двоє з банди рейдерів – Костянтин Стрижак і Владислав Чернишов, які стріляли по селянах – вже засуджені до 4 років позбавлення волі й навіть встигли відбути покарання та «відкинулись з зони».

Оскільки генерал-майору міліції у відставці Миколі Марченку та його сину-прокурору в тюрму не хочеться, то вони за посередництва одного шановного народного депутата (депутата я добре знаю особисто – він вже 5 років тягне гроші з Марченків, обіцяючи їм свою допомогу) вийшли на начальника Головного управління Нацполіції Сергія Шайхета та запропонували бізнес-план: Марченки й Валешинська за допомогою Авакова захоплюють поля колишнього колгоспу «Шлях Леніна», за підробку державних актів на які зараз їх судять, збирають врожай соняшника, продають і урочисто вручають гроші своїм покровителям (ну і собі залишають трохи, щоби заплатити суддям за розвал справи). А роль Авакова полягатиме в тому, що він виділить поліцейських або нацгвардійців, щоби оточити поля й не пускати туди селян, доки рейдери збиратимуть врожай.

Всмоктавши цифру, Шайхет домовився з Аваковим, а також з в.о. прокурора області Денисом Фальченком спільними зусиллями влаштувати рейдерський напад. Кажуть, що Фальченко торгувався й вимагав від Марченків збільшити суму безповоротної фінансової допомоги, мотивуючи це тим, що він є особистим другом генеральної прокурорші Венедіктової, яка його, рядового співробітника прокуратури Харківської області, перевела в Миколаїв, призначила першим заступником прокурора області й ось-ось має затвердити керівником обласної прокуратури. Але Денису Вікторовичу пояснили, що торгуватись з Аваковим – собі дорожче і хай бере, що дають.

Батько та син Марченки залізли в борги (бо грошей в них зараз негусто), заплатили поліцаям і прокурорам, але виникла нова проблема – ніхто не хотів давати їм в оренду комбайни для збору чужого врожаю. І знову виручив Арсен Борисович, який взяв питання на особистий контроль і направив у Первомайський район свою довірену особу – колишнього першого заступника командувача Нацгвардії Олександра Кривенка. Олександру Васильовичу від імені міністра внутрішніх справ вдалось заорендувати 7 комбайнів і кілька тракторів. Але це був останній успіх всесильного міністра.

3 вересня 2020 року селяни, які не підозрювали, чим під орудою Авакова займаються начальник Головного управління Нацполіції Шайхет та очільник прокуратури області Фальченко, вийшли збирати врожай соняшника, але були зупинені поліцією, яка оточила поля. Поліцаї з криками, що це їхній врожай, відібрали комбайни та вантажні автомобілі й наступного дня звернулись до районного суду з клопотанням накласти арешт і на техніку, і на врожай. Можна лише уявити здивування судді, коли він почув, що поліцаї просять арештувати врожай тому, що вони вважають, що цей врожай повинен збирати рейдери Марченки та Валешинська, яких зараз судять за рейдерство та підробку державних актів на цю землю. Зрозуміло, що суд відмовив у задоволенні клопотання.

Озвірілий Аваков розпорядився негайно вигнати начальника районного управління поліції й «взяти поля під охорону». З Миколаєва коштом платників податків у село Чаусово-2 Первомайського району були направлені поліцаї, усі сільські дороги були перекриті автомобілями поліції – щоби селяни не могли вийти на поля і почати збирання врожаю. Але трапилось те, що Аваков передбачити не міг – у Чаусово-2 приїхали слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, щоби поцікавитись у поліцаїв, що вони тут роблять, а заодно вручити повістки з викликом на допит. Оскільки поліцаї прекрасно усвідомлюють, що відповідати за розбійні напади буде не Аваков, а вони, то «правоохоронці» просто розбіглись. Після чого селяни вийшли на поля й стали цілодобово збирати врожай.

Аваков, зрозумівши, що він лососнув тунця, наказав звільнити заступника начальника ГУ НПУ в Миколаївській області Ахрамєєва, який не впорався з відповідальним завданням. А в.о. обласного прокурора Фальченко дав команду прокурорші Левицькій звернутись до іншого суду з клопотанням накласти арешт на всю техніку селян, провести обшуки, вилучити на складах зібраний врожай та передати батьку й сину Марченкам та Валешинькій, яких зараз судять. Щоправда, виникає запитання – а хто буде платити судді Центрального районного суду Миколаєва за задоволення такого клопотання? – Левицька? Сумніваюсь. А в Марченків вже грошей немає, вони й так у боргах.

Тому я пропоную в.о. прокурора Миколаївської області Фальченку трохи заспокоїтись і подивитись, за чиєю заявою було зареєстроване кримінальне провадження відносно Марченків і Валешинської. Заявником є я. А тому я поясню Денису Вікторовичу, що буде далі. По-перше, зараз я звернусь з клопотання про зміну обвинуваченим запобіжного заходу, оскільки вони продовжують займатись злочинною діяльністю попри те, що їх судять. По-друге, оскільки обвинувачені носять гроші в прокуратуру Миколаївської області й тому є достеменні докази (бо до мене натовпом ходять місцеві поліцаї та прокурори, які не тільки зливають інформацію, але ще й приносять записи розмов зі своїми колегами, бо не хочуть нести відповідальність за витівки Авакова), то мені доведеться звернутись до Верховного Суду з клопотання про зміну підсудності та перенесення розгляду справи в іншу область, де очільник прокуратури не настільки дурний і жадібний.

На фото – рейдерша Оксана Валешинська, яку зараз судять за підробку для Артема Пшонки державних актів на землю колишнього колгоспу «Шлях Леніна». Обвинувачена Валешинська разом з обвинуваченими батьком і сином Марченками продовжує здійснювати рейдерські напади на селян, але вже під патронатом міністра Авакова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *