25.06.2021

В Корабельному районі в 5 разів зросла кількість захворювань органів дихання

За останні 5 років захворюваність верхніх дихальних шляхів у жителів Корабельного району Миколаєва збільшилася в п’ять разів.

Про це свідчить статистика обласного управління охорони здоров’я, яку привела голова екологічної комісії облради Алла Ряжських на круглому столі, присвяченому наслідків діяльності Миколаївського глиноземного заводу.

Вона повідомила, що отримала офіційну відповідь управління охорони здоров’я Миколаївської області на запит з приводу здоров’я жителів Корабельного району.

Так, з 2015 по 2020 рік кількість захворювань верхніх дихальних шляхів у жителів району збільшилася в 5 разів, а смертність — в 8 (причин смертності Алла Ряжських в своєму виступі не привела).

З 2015 по 2020 рік захворюваність на верхніх дихальних шляхів збільшилася в п’ять разів. Це багато, дуже багато. Це означає, що ми з вами стали хворіти і стали вмирати набагато частіше, будучи в принципі в досить розвиненій країні, — сказала депутат облради.

За її словами, головне завдання обласної влади — домогтися створення документарних основ на рівні Кабінету Міністрів, оскільки це поставить МГЗ в екологічні рамки роботи.

Депутат підкреслила, що при наявності експертиз, які свідчать про небезпеку червоного шламу, Міністерство не змінює клас відходів, до яких він належить. Ще 11 років тому червоному шламу була присвоєна 4-я категорія, яка вважається малонебезпечною, і це поки не переглядалася.

Раніше повідомлялося, що на думку експертів, червоний шлам, який утворюється від діяльності Миколаївського глиноземного заводу, не тільки токсичний і небезпечний — його взагалі не можна захоронювати на території України.

Джерело: КорабеловІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.