14.08.2019

В мерії розглянули проєктні пропозиції реконструкції дитячого садка №67 та школи №22

14 серпня міський голова Олександр Сєнкевич провів робочу нараду, присвячену реконструкції дошкільного навчального закладу №67 та школи №22.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови.

У заході взяли участь його перший заступник Володимир Криленко, заступник Юрій Степанець, начальник управління освіти Ганна Личко, начальник управління містобудування та архітектури Андрій Цимбал, представники управління капітального будівництва та проектних організацій ТОВ “Інпроектбуд”, ТОВ «Миколаївоблпроект».

Нагадаємо, наприкінці минулого року ДНЗ №67, що розташований на проспекті Миру, припинив свою діяльність, оскільки подальша експлуатація будівлі була визнана небезпечною. Вихованців закладу перевели у дитсадки, що знаходяться поблизу. Після чого розпочалася підготовча робота для подальшої реконструкції закладу.

Так, було виготовлено ескізний проєкт, який розробило ТОВ “Інпроектбуд” на замовлення управління капітального будівництва.

І сьогодні на розсуд експертів попередньо свої пропозиції представили головний архітектор проєкту Лариса Перцула та її колеги.

Так, загальну площу дитячого садка збільшили. Він буде розрахований на одночасне відвідування 210 дітей. Усього там зможе перебувати 12 груп, з них 4  — інклюзивні.

Двоповерхову будівлю перепланують, утеплять стіни, встановлять енергозберігаючі вікна, відремонтують підвальні приміщення. Кімнати будуть облаштовані таким чином, щоб діти з проблемами зору або опорно-рухової системи змогли комфортно пересуватися.

Лариса Перцула зауважила, що обсяг робіт є дуже великим, і фактично це можна вважати вже новим будівництвом, а не реконструкцією. Тому в подальшому доведеться змініти назву проєкту, і знову затверджувати ці зміни у програмі соціально-економічного розвитку на сесії міської ради.

За планом на першому поверсі розташовані 6 групових осередків для ігор та відпочинку, ресурсна кімната інклюзивної групи, харчоблок, медичні та побутові приміщення. На другому  — інші 6 груп, музична зала та 2 спортзали.

На прилеглій території мають намір встановити сучасні ігрові майданчики, лавки, зелені насадження та тематичні скульптури. Також передбачається облаштувати куточок юного натураліста — своєрідний міні-город, де діти зможуть вивчати, як вирощувати рослини і доглядати за ними.

Сам дизайн будівлі є доволі цікавим та футуристичним. Представник ТОВ «Інпроектбуд» зазначив, що при його розробці автори надихалися ідеями відомих європейських фахівців і вивчали десятки найцікавіших проєктів дитячих установ, реалізованих по всьому світу.

Олександр Сєнкевич звернувся до архітекторів та висунув ряд зауважень. Так, міський голова запропонував відкоригувати проєкт, передбачивши більше місць для розміщення дітей, оскільки Інгульський район є густонаселеним. Це можна зробити за рахунок оптимізації побутових приміщень. Також кервник міста зауважив, що на прилеглій території слід облаштувати зручний під’їзний шлях та парковки для автівок.  Меблі у кімнатах повинні бути якісні, з екологічно чистих матеріалів.

Свої ідеі щодо будівництва корпусу в школі №22 представили фахівці ТОВ «Миколаївоблпроект». Їх презентація також викликала деякі питання.

Тож керівник міста поставив завдання доопрацювати проєкти, і передати їх на експертизу, щоб почати будівельні роботи вже наступного року.

Зазначимо, що після коригування відбудеться повторне обговорення проєктів по зазначених об’єктах, після чого вони будуть публічно представлені депутатам міської ради.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *