01.03.2019

В Миколаєві безкоштовно покажуть «Нове українське кіно»

В рамках кіноклубного фестивалю «Нове українське кіно», в Миколаєві безкоштовно покажуть найкращі українськи стрічки останніх років.


З 5 по 17 березня на різних локаціях міста відбудуться ексклюзивні некомерційні кінопокази семи стрічок, які вже презентували Україну на міжнародних кінофестивалях та стали знаковими подіями в країні.
«Є такий давній стереотип, що українське кіно не варто уваги, бо воно не для всіх. Але це черговий міф, який ми хочемо зруйнувати. Останні роки наше кіно переживає справжній ренесанс. І ці фільми, що зняті в копродукції з іншими країнами, тому приклад.
Всі вони так чи інакше отримали престижні нагороди на міжнародних кінофорумах, в тому числі на Каннському і Одеському кінофестивалях. Їх номінували на премію «Оскар». Вони не виходили на телеекрани, але були в прокаті у великих містах країни. І, як це часто буває, їх майже неможливо було побачити тут в Миколаєві. Але ми допомагаємо глядачеві виправити це непорозуміння», — зазначив Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Програма фестивалю у Миколаєві:
Воєнна драма «Іній» Шарунаса Бартаса – стрічка спільного виробництва України, Литви, Франції та Польщі, присвячена подіям на Сході України. У фільмі у ролі самої себе грає акторка Ванесса Параді. «Іній» було висунуто від Литви у якості національного кандидата на премію «Оскар» за найкращий іншомовний фільм.
КОЛИ? 5 березня о 18:30
ДЕ? «GALLERY» бізнес простір в ЖК «Рів’єра», вул. Лазурна 5/11
«Гірська жінка: на війні» – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона. На Каннському кінофестивалі «Жінка на війні» удостоїлася призу за найкращу музику. Нещодавно сюжетом про еко активістку зацікавилася Джоді Фостер – актриса планує зняти рімейк і зіграти в ньому головну роль.
КОЛИ? 7 березня о 18:30
ДЕ?»GALLERY» бізнес простір в ЖК «Рів’єра», вул. Лазурна 5/11 
Сатирична драма «Донбас» Сергія Лозниці, яка була вперше представлена в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де отримала премію за режисуру. Також її було відзначено премією «КІНОКОЛО» від імені спільноти кінокритиків України за кращий фільм та режисуру. «Донбас» представляв Україну у якості національного кандидата на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.
КОЛИ? 10 березня о 17:00
ДЕ? Муніципальний виставковий зал, вул. Нікольська, 54 (вхід з вул. Соборна)

Психологічна драма «Стрімголов» Марини Степанської розповідає про складний вибір «негероїв» у героїчний час. Продюсери кажуть: цей фільм не можливо зняти ніде, окрім як в Україні. І додають: хоч фільм тяжіє до арт-хаусу, все ж він розрахований на широкого глядача, бо розповідає про кожного з нас. Світова прем`єра фільму відбулася в рамках конкурсної програми 52-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах.
КОЛИ? 11 березня о 18:30
ДЕ? «GALLERY» бізнес простір в ЖК «Рів’єра», вул. Лазурна 5/11
Містична драма «Брама» – фільм Володимира Тихого, який був вперше представлений у рамках Талліннського кінофестивалю «Темні ночі». Ірма Вітовська, отримала за найкращу жіночу роль премію «КІНОКОЛО». Фільм визвав дуже неоднозначну реакцію кінокритиків.
КОЛИ? 13 березня о 18:30
ДЕ? «GALLERY» бізнес простір в ЖК «Рів’єра», вул. Лазурна 5/11
Гостросоціальна комедія «Герой мого часу» Тоні Ноябрьової – перший повнометражний фільм режисерки, яка раніше створювала короткометражки та кліпи для Pianoбой та «Скрябіна». Прем’єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі, де «Герой мого часу» відкрив Національний конкурс фестивалю і був відзначений премією за найкращу режисуру.
КОЛИ? 14 березня о 16:00
ДЕ? Миколаївський коледж культури і мистецтв, актова зала, вул. Фалєєвська, 5
Драма «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, була показана в рамках конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. Стрічку нагороджено премією «Відкриття року» «КІНОКОЛО». Багато стрілянини та криків, плюс доволі стримані еротичні сцени, які чомусь бентежать цнотливе уявлення місцевої публіки.
КОЛИ? 17 березня о 17:00
ДЕ? «GALLERY» бізнес простір в ЖК «Рів’єра», вул. Лазурна 5/11
Вхід на усі кінопокази БЕЗКОШТОВНИЙ
Фестиваль «Нове українське кіно» проводиться компанією «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Організатор фестивалю у Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та ГО «РУМ» в рамках кіноклубу Mykolaiv ART WEEK.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *