22.02.2019

В Миколаєві визначали як позбутися цькування в шкільному середовищі

Головне завдання на сьогодні – розробити чіткий алгоритм дій у разі виявлення булінгу, щоб кожна дитина отримала захист та підтримку.

На цьому акцентувала перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Інна Фірсова під час засідання круглого столу з представниками миколаївських шкіл, управління освіти ММР, правоохоронних органів, системи безоплатної правової допомоги структурних підрозділів облдержадміністрації.


«Зрозуміло, що впровадження нового законодавства на практиці, коли ще немає відпрацьованих механізмів і виникає дуже багато питань, справа непроста, але очікуваний результат, школи без булінгу, того вартий», — відзначила І. Фірсова.
Протягом заходу учасники проговорили проблемні питання, з якими педагоги можуть стикнутися на практиці та визначили покрокову інструкцію дій у випадках виявлення булінгу в школі. Крім цього, говорили про організацію в загальноосвітніх закладах роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, адже психологи зауважують, що однією з причин формування у дитини агресивних форм поведінки є приклад родичів.
Нагадаємо, що 19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Серед нововведень — адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу.

За цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни. За приховування булінгу — адміністрація навчального закладу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *