16.07.2021

В Миколаєві відбувся прем’єрний показ кіноісторій на тему медіаграмотності

12 липня 2021 в громадському просторі *8 ПРИЧАЛ відбулася презентація та показ кіноісторій на тему медіаграмотності в рамках соціального проєкту «Інформаційна Вакцина».

Під час презентації було представлено три короткометражні кіноісторій на тему медіаграмотності. За словами автора та режисера проєкту Олексія Хорошенького:

Сьогодні ми живемо у вік інформаційних технологій. У вік, коли інформація – це потужна зброя. І сьогодні всім нам надзвичайно важливо бути медіасвідомими, вміти розпізнати фейки та маніпуляції. Цьому і присвячений наш соціальний проєкт.”

“Ми вирішили підійти до справи креативно та зробити серію короткометражних фільмів, в яких спробували підняти та розкрити важливі теми, присвячені медіаграмотності. Кожен фільм – це окрема історія, окрема тема. Над проєктом працювала команда кінематографістів, і ми знімали ці історії по стандартах художніх фільмів.”

Перша історія розповідає про дідуся та онуку. Дідусь бачить по телевізору шокуючу новину — потужний вибух на сході України. Онука знаходиться поруч та розуміє, що вже бачила схоже відео декілька років тому. Вона показує дідусю оригінал та розповідає основні правила медіаграмотності.

Друга історія присвячена двом старшокласницям. Вони бачать заклик блогерки в популярній соціальній мережі та вирішують взяти участь в челленджі, мета якого — прийняти пачку пігулок за раз.


Третя історія об’єднує головні фейки інформаційного простору Україні, які зашифровані в комікс-історії.


В заході взяли участь актори та представники знімальної групи, які працювали над кіноісторіями. До презентації також долучилися депутат Миколаївської міської ради та засновник і фундатор громадського простору *8 ПРИЧАЛ Микола Капацина, начальник управління молодіжної політики Миколаївської міської ради Олександр Рябенко, заступник начальника управління молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації Оксана Петренко, проєктний менеджер ГО «МрійДій» Віктор Сікаленко та заступник директора з програмного розвитку Центру демократії та верховенства права Надія Шувар.

За словами Надії Шувар:“Великі об’єми інформації оточують нас щодня – з медіа, соціальних мереж, телебачення, інтернету. Ми дуже раді, що існує такий соціальний проєкт, направлений на розвиток критичного мислення та медіаграмотності, зокрема серед молоді.”

За словами Оксани Петренко:“Надзвичайно важливо вміти правильно сприймати та обробляти інформацію, підходити до цього з аналітичною складовою. Це ті навички, які школяри та студенти повинні отримувати в закладах освіти. Я сподіваюся, що цей проєкт допоможе створити якісний контент, який приверне увагу молоді.”

Наприкінці презентації організатори закликали підтримувати національний кінематограф та українські проєкти.

Олексій Хорошенький:“Миколаїв – дуже кінематографічне місто з чудовою природою. Я сподіваюся, що ми будемо роботи великі кінопроєкти саме в Миколаєві. Давайте розвивати та підтримувати регіон. Давайте підтримувати українське кіно.”

Інформаційна Вакцина для молоді Миколаєва – соціальний проєкт на тему медіаграмотності. Мета проєкту – привернути увагу до проблеми відповідального споживання інформації, розповісти про засоби впливу на суспільну думку та способи захисту від інформаційних маніпуляцій.

Організатор проєкту – миколаївська компанія Imaginsea Studios, яка об’єднує молодих фільммейкерів і медійників, здійснює виробництво відеоконтенту, направленого на розвиток сучасного українського кінематографу, виступає ініціатором проведення соціальних освітніх заходів для молоді України на тему комунікацій та медіа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.