15.03.2019

В Миколаєві Відбулося відкриття виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас: переPROчитання образу»

14 березня в обласній науковій бібліотеці відбулося офіційне відкриття виставки інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас»: переPROчитання образу», що приурочена до Дня українського добровольця.

Виставка, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, пропонує подивитися не на російський чи радянський Донбас, а на українські Донеччину і Луганщину. Автори проекту закликають звільнитися від нав’язаних старих ідеологічних штампів і нових інформаційних фейків і зрозуміти, що ніякого специфічного, несумісного з Україною Донбасу не існує. Є реальний простір людського життя, рухливий і відкритий, з природно та історично обумовленим розмаїттям.

На 20 інформаційних стендах у хронологічному розрізі висвітлюються найбільш переконливі та цікаві факти з історії заселення степових регіонів, що розкривають суть Донбасу як цивілізаційно-культурного перехрестя.
Значна частина стендів присвячена «антирадянським виступам» та проявам суспільної незгоди серед жителів Донецької та Луганської областей. По- новому розкривається історія радянського періоду, представлені факти, що замовчувалися, та унікальні документи, що спростовують сфабриковану історію краю. Експозиція повністю руйнує міф про Донбас як «надзвичайно зрадянізоване» населення регіону. Інформація на стендах поєднує короткі історичні довідки, фото- й архівні матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області.

Участь в офіційному відкритті виставки взяли представники влади та депутатського корпусу, громадських організацій, військовослужбовці, учасники АТО та ООС, краєзнавці, науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

Керівник апарату облдержадміністрації Демчук О. М. привітав добровольців зі святом та відмітив, що завдяки проведенню таких заходів ми маємо можливість донести правду до молоді, тому що зараз іде війна за свідомість та погляди саме молодих людей.

Кандидат історичних наук, доцент, завідуючий кафедрою соціально- гуманітарних дисциплін, відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Макарчук С.С. у своєму виступі зупинився на історично — етнічному розподілі українських земель, зокрема Донбасу, та поселеннях українців.

Військовий священик (капелан) Національної гвардії України, отець Володимир, заступник голови громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Шполянський І.М. та головний спеціаліст Південного міжрегіонального сектору Миколаївської області Саєнко П.П. згадали події початку АТО, поділилися спогадами й трагічними історіями. Звертаючись до молодого покоління, свідки подій на Донбасі висловили думку, що потрібно цінувати ті часи, в які ми живемо.

Приємним музичним подарунком присутнім став виступ студентки ВП
«МФ КНУКіМ» Ганни Товстенько: у її виконанні пролунала пісня «Запалю свічу».

Учасники заходу також ознайомилися з тематичною книжковою виставкою «Вони для нас виборюють життя», де були представлені видання з фонду бібліотеки за тематикою зустрічі.

В обласній науковій бібліотеці виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Донбас: переPROчитання образу» буде експонуватися до кінця березня, тож запрошуємо усіх, хто небайдужий до встановлення правди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *