15.09.2019

В Миколаєві відкрили арт-об’єкт «МИ» до 230-річчя з Дня заснування міста

В Миколаєві біля готелю «Турист» відкрили новий громадський простір із арт-об’єктом «МИ» на честь 230-річчя з Дня заснування міста.

Проект реалізовано Агенцією розвитку Миколаєва спільно із Департаментом ЖКГ Миколаївської міської ради за підтримки меценатів.
Урочисте відкриття локації відбулося у суботу, 14 вересня, за участі міського голови.

«Сьогодні нічого важливого не відбулося, просто небезпечна зона, яка була в багнюці та пилюці, перетворилася на затишний куточок із арт-об’єктом. Він нагадує всім нам, що Миколаїв всі 230 років був не про дороги, які нам всім необхідно ремонтувати, а про людей – миколаївців. Я дуже радий з того приводу, що завдяки меценатам, на благоустрій цієї зони використано мінімальну кількість бюджетних коштів. Так, цей проект не змінив життя миколаївців та не покращив їх добробут. Проте такі «плями» радості та краси будуть потихеньку, по краплі зливатися у велике море щастя, на яке очікує Миколаїв. Бо Миколаїв приречений на успіх. Вітаю вас із Днем міста! Пам’ятайте, що Миколаїв – це ви. І Миколаїв починається з кожного з нас», — привітав присутніх міський голова Олександр Сєнкевич.

«Нам дуже приємно, що сьогодні ми можемо з вами споглядати абсолютно інший
простір. Ще півтора місяці тому тут стояли білборди, росла бур’яном трава і
практично не було людей. А сьогодні вас тут дуже багато. Чи не менше тут людей і
ввечері, коли всі фотографуються. І це те завдання, яке, як мені здається, ми
виконали», — сказав директор Агенції Віталій Воронов.
Ідея облаштування нового простору народилася ще в травні цього року. Того ж місяця КУ «Агенція розвитку Миколаєва» оголосила відкритий публічний конкурс на кращий ескіз арт-об’єкта до 230-річчя міста Миколаєва. Перемогу отримали одразу дві концепції щодо облаштування двох різних локацій уздовж проспекту Центральному. Цього року втілено в життя ідею дизайнера Романа Дорошенка «Миколаїв — це МИ!».
«Я не буду довго розказувати про концепцію арт-об’єкту, бо саме містяни творять місто. Що робить Берлін Берліном? Люди. Що робить Нью-Йорк Нью-Йорком? Також люди. І я хочу, щоб кожен з нас творив власне місто. Миколаїв – це МИ!», — сказав дизайнер.
Ще одна ідея-переможець від авторів Дар’ї Заславської та Дмитра Дирди у вигляді
скульптури корабля «Святий Миколай», що перетворюється на голуба миру, може бути взята за основу початку благоустрою та реконструкції частини бульвару проспекту Центрального.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *