03.07.2021

В Миколаєві має запрацювати реєстр комунальної власності міста

До кінця 2021 року в Миколаєві має запрацювати реєстр комунальної власності міста, який допоможе відстежувати інформацію про нерухомість.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів начальник управління комунального майна Миколаївської міської ради Мкртич Мкртчян.

«Традиційно вважалося, що об’єкти комунальної власності – це корупційна сфера і політикам треба знати, яка інформація є, які об’єкти присутні. Раніше підприємці, щоб здійснювати свою діяльність, повинні були звертатися до міської влади. Тоді сфера комунальних послуг була монополістом у сфері нерухомості. Зараз інша ситуація. Наразі є багато об’єктів приватної власності. Є об’єкти «залишкові», які були зведені не для спеціального призначення: прибудови ЖЕКів, підвальні приміщення – «залишкове» майно», – розповів Мкртич Мкртчян.

Стоїть завдання, щоб ці об’єкти були максимально доступні.

«Зараз будуються об’єкти тільки за цільовим призначенням. І влада не має ніякого політичного впливу на розпорядження ними. На Всеукраїнському рейтингу ми раніше займали 12 місце, а зараз 10. І в цьому напрямку ми рухаємося до покращення ситуації. Тому такий реєстр буде інструментом ефективного контролю за комунальною власністю міста», – каже Мкртич Мкртчян.

За словами заступника міського голови Віталія Лукова, у Миколаєві на електронний майданчик Prozorro перейшло майже 3500 об’єктів нерухомості, які належать громаді міста. Вони розділяються на дві групи. Це об’єкти так званої першої групи, їх можна приватизувати або здати в оренду, їх майже 1300 одиниць. Та об’єкти другої групи, їх використовують для надання соціальних послуг: освітніх, соціальних.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *