07.10.2019

В Миколаєві обговорили питання покращання соціальних послуг для бездомних

У понеділок, 7 жовтня, в мерії Миколаєва відбулося чергове засідання робочої групи з питань покращання  соціальних послуг для бездомних.

У заході взяли участь перший заступник міського голови Володимир Криленко, депутат міської ради Олег Грипас, керівники соціальних служб Миколаєва та громадських організацій, представники громадськості.

Під час наради мова йшла про функціонування пункту обігріву та ночівлі для бездомних. Такий об’єкт дає притулок нужденним під час холодів. В останні роки він працював по пр.Миру, 2а. Проблема в тому, що це приміщення не в повній мірі відповідає існуючим вимогам, оскільки від самого початку було розраховане під інші завдання.

Перший віцемер Володимир Криленко зазначив: щоб вирішити дану проблему, міська влада провела моніторинг приміщень, що перебувають у комунальній власності. Розглянули кілька будівель, де потенційно можна було б розмістити подібний об’єкт. Але в них з об’єктивних причин це зробити неможливо.

— На минулому засіданні нам запропонували варіант з будівлею по пр. Богоявленському, 10-б, де раніше знаходився ЖЕК ЖКП «ЮГ». У неї нормальне розташування. Але проблема в тому, що вона розташована біля багатоповерхових житлових будинків, — сказав директор департаменту праці та соціального захисту Сергій Василенко, зазначивши, що проти розміщення там пункту для бездомних виступила громадськість.

На сьогодні  представники громадськості знову висловили свій протест. Тоді Володимир Криленко поінформував, що будівля по пр. Богоявленському, 10-б розглядалася як один з можливих варіантів, але остаточного рішення щодо неї ще не прийнято.

Перший віцемер зазначив, що наразі у власності міста будівель, в яких можна «прописати» такий пункт, просто немає. Адже відповідно до діючих стандартів такий об’єкт потребує приміщенні площею не менше 500 м.кв.

Зваживши всі «за» і «проти», варіант з будівлею по пр. Богоявленському, 10-б був відкинутий. Її планують використовувати для вирішення інших соціально значущих завдань. Наприклад, там можуть розмістити центр соціального супроводу.

Під час засідання робочої групи запропонували розглянути можливість розміщення пункту обігріву та ночівлі в будівлі по вул. Декабристів. Крім того, представники громадських організацій висловили необхідність створення Будинку нічного перебування бездомних громадян.

Володимир Криленко зазначив, що всі ці пропозиції будуть детально проаналізовані відповідними службами міста. Про результати розгляду проінформують на наступному засіданні робочої групи з питань покращання соціальних послуг для бездомних.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *