30.01.2020

У Миколаєві патріоти вшанували  Героїв Крут

 В Україні пам’ятають і шанують стійкість і мужність героїв Крут, які 102 роки тому так само, як сьогоднішні захисники України на Донбасі, служать гідним прикладом для майбутніх поколінь.

102 роки тому історія боротьби за власну державність поповнилася героїчною сторінкою — боєм під Крутами. 29 січня 1918 року біля с. Крути в Чернігівській області в районі однойменної залізничної станції відбувся бій між загоном українських добровольців — старшинами і юнкерами Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, а також студентами столичних вищих навчальних закладів і гімназистами старших класів загальною чисельністю до 400 осіб, і п’ятитисячним угрупованням більшовицької Росії.

Українські добровольці програли битву силам противника, що значно переважали їх, проте їм вдалося затримати стрімкий наступ більшовиків на Київ, що дало змогу українській делегації укласти Брестський мирний договір, що захистив УНР від поглинання більшовицькою Росією.

Український добровольчий загін за підсумками бою втратив убитими, за різними оцінками, від 65 до 74 людей, зокрема 27 бійців, які були захоплені в полон більшовиками і розстріляні. Пізніше останки загиблих перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві.

У 102 річницю боя під Крутами, у Миколаєві, незважаючи на сильний дощ, на Соборній площі , на місці Миколаївського Євромайдану зібрались кілька десятків активістів політичних партій «Свобода», «Правий сектор», «Воля» . Вони запалили смолоскипи та розгорнули транспарант «Геть російських окупантів». Потім смолоскипна хода рушила від Соборній площі до пам`ятника Героям Небесної Сотні. Тут відбувся нетривалий мітинг. Закінчився захід виконанням державного гімну України.

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *