25.03.2019

В Миколаєві пройде акція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

25.03.2019 з 12-00 до 15-00 год. в м. Миколаєві  на вул. Соборній в районі Каштанового скверу відбудеться  просвітницька акція присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

Метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є, перш за все, підвищення обізнаності населення про цю хворобу і покращення методів профілактики та боротьби з нею.

Присутні на заході містяни зможуть отримати  інформацію про туберкульоз, буклети, листівки з даного питання, зробити флюорографічне обстеження на пересувному флюорографі.

Туберкульоз – це соціально-небезпечна хвороба. За даними МОЗ України в країні щорічно від туберкульозу помирає 3700 осіб, тобто 10 чоловік щоденно. Україна лишається однією з країн з найвищим тягарем мультирезистентного (стійкого до ліків) туберкульозу.

В м. Миколаєві за 2018 рік на туберкульоз вперше захворіла 271 особа. Серед виявлених хворих 8 підлітків та 4 дитини. При профоглядах виявлено 110 хворих, що складає 43,5%. Серед вперше виявлених хворих 49 осіб не проходили обстеження більше 2 років (19,4%).

З метою раннього виявлення туберкульозу використовують метод мікроскопії мазка мокротиння, який можна провести в закладах охорони здоров’я міста.

Всі заклади хорони здоров’я міста мають флюорографи, та кожен житель має можливість обстежитись один раз на рік.

Туберкульоз виліковний, і робота в цьому напрямі ведеться постійно, але кожен має пильнувати та своєчасно звертатись до лікарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *