09.09.2021

В ОДА оголосили, що миколаївців не було на Олімпіаді, оскільки їх «перекупили» інші регіони

Начальник управління молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації Віктор Гинкул заявив, що Миколаївщину на Олімпіаді в Токіо ніхто не уявляв, оскільки в інших регіонах спортсменам просто платять великі стипендії і зарплати.

Про це йшлося у четвер, 9 вересня, в ході заїдання комісії обласної ради з питань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї та спорту, культури і духовності.

Спочатку депутати вирішили з’ясувати, чому Миколаївщину на останній Олімпіаді в Токіо офіційно ніхто не уявляв.

Чому ми пасемо задніх? — поцікавився голова комісії Євген Горбуров.

Ми не пасемо задніх у державі. Те, що спортсменів Миколаївської області не було на Олімпійських іграх, на це є об’єктивні і суб’єктивні причини. Миколаївська область в своїй групі щороку займає перше місце в рейтингу з розвитку олімпійських видів сорту. У 2020 році рейтингу не було, але ми також зробили аналіз пріоритетних видів спорту. В область є 15 пріоритетних видів спорту, в них є стабільні показники. На початок року у нас було 15 кандидатів до олімпійської збірної.Ми всі чекали, що наші олімпійці за цими пріоритетним видам спорту потраплять до збірної, але так вийшло, що вони не потрапили. Це і велоспорт Буц Віталій, але ліцензію виборов спортсмен з іншої області. Бондар Вікторія, Нагірна Анна планували в шосе і в треку, — пояснив Віктор Гинкул.

Після цього він поскаржився на брак фінансового ресурсу.

Це стипендії і зарплата. Через це наші спортсмени, які брали участь у цій Олімпіаді, поїхали в інші регіони. Наша Ольга Харлан в 2018 році переїхала до Києва. Парвіз Насибов переїхав в інтернат Маріуполя в 2015 році, — зазначив Віктор Гинкул.

Він навів приклад Людмили Кукліновской, яка переїхала до Полтавської області, де їй знайшли можливість платити зарплату понад 15 тисяч гривень. Депутати звернули увагу, що це несуттєві гроші, які можна порівняти з зарплатою прибиральниці, вони здивувалися, що чиновники вважають, що наша область не знайшла б такі кошти.

Далі депутати поцікавилися, а що потрібно зробити, щоб в наступних періодах Миколаївщина отримала олімпійські ліцензії.

Найближчим часом проведемо засідання тренерської ради, депутатів туди також запросимо. Там обговоримо перспективи підготовки і участі наших спортсменів. Нам, щоб утримати наших спортсменів, кандидатів на участь в Олімпіаді, потрібно збільшити фінансовий ресурс на стипендію, модернізувати наявну матеріально-технічну базу, а також в повному обсязі забезпечити фінансування на календар змагань. Це основні показники, які потребують уваги. Зміни в обласній програмі не потрібні, потрібні фінансові ресурси, — уклав Віктор Гинкул.

Джерело: МаюПраво

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *