23.01.2020

В ОДА озвучили пісумки року в сфері цивільного захисту

Представники Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту підбили підсумки роботи за 2019 рік.

23 січня при Миколаївській обласній державній адміністрації відбулись збори керівного складу місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій Миколаївської області. Мета засідання полягала у підбитті підсумків роботи сфери цивільного захисту за 2019 рік та визначенні основних завдань на 2020 рік, повідомляють в ГУ ДСНС області.

Так, протягом року сили та засоби цивільного захисту Миколаївської області відреагували на 5 надзвичайних ситуацій, 330 небезпечних подій та 2 667 пожеж, під час ліквідації наслідків яких врятовано 66 людей,  майна на суму понад 200 млн грн. 

Олександр Стаднік, голова Миколаївської ОДА зазначив: «Керівники та відповідальні особи, не закривайте очі на недоліки у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки. Порушуйте проблемні питання, які стосуються безпеки людей, особливо дітей. Плідно співпрацюйте із фахівцями ДСНС, особливо це стосується закладів освіти, охорони здоров’я, для того, щоб в максимально короткі терміни їх усувати. Керівники мають пам’ятати про особисту відповідальність у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події, адже люди довіряють нам найголовніше — своє життя» — закликав Олександр Васильович.

Наступним виступив Євген Пронін, начальник управління з питань цивільного захисту Миколаївської ОДА, який доповів про підсумки роботи органів управління та сил ЦЗ області щодо реалізації державної політики у сфері захисту населення і території від НС техногенного та природного характеру, запобігання та реагування на них у 2019 році. 

У свою чергу, Олександр Ліскович, начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ у доповіді зупинився на наступних питаннях: «Протягом 2019 року проведено комплексні та контрольні перевірки 7 районних державних адміністрацій та 11 органів місцевого самоврядування, 5 командно-штабних навчань регіонального рівня. За результатами 56% перевірених органів управління практично не займаються питаннями захисту населення і територій від НС». Окремо він зазначив те, що створюючи окремі самостійні органи управління, голови селищних та сільських рад підходять до реалізації владних повноважень та зобов’язань вибірково. В більшості, питання створення безпекових умов для населення, яке мешкає на підпорядкованій території, сьогодні  ігнорується».

Сергій Жебрак, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ довів до уваги присутніх інформацію стосовно здійснення заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей. Сергій Антонович зазначив, що перевірці підлягають 1416 об’єктів, з яких: 1088 об’єктів освіти, 101 об’єкт охорони здоров’я, 75 — соціального захисту, підпорядкованих органам місцевого самоврядування різних рівнів, центральним та місцевим органам влади, та 152 віднесено до інших категорій. На сьогодні перевірено 674 (48%) об’єктів. За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та невиконання заходів приписів, за результатами перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто 689 посадових осіб. До окружних адміністративних судів України спрямовано 35 позовних заяв для прийняття відповідних рішень щодо експлуатації окремих об’єктів (ДНЗ та ЗОШ — 9, ВНЗ — 9, ПТУ — 10, гуртожитків — 4).

Максим Грицаєнко, начальник ГУ ДСНС України у Миколаївській області висловив занепокоєння питаннями створення підрозділів місцевої пожежної охорони на території області, стверджуючи: «В рамках децентралізації важливе місце у реформах займають питання, пов’язані із цивільним захистом населення і територій, ліквідацією пожеж та стихійних лих в населених пунктах. Акцент ставиться на відповідальності місцевих керівників та ініціативі мешканців щодо створення підрозділів МПО. Сьогодні більшість населених пунктів Миколаївщини, віддалених від професійних пожежно-рятувальних частин потребують швидкої допомоги у разі виникнення пожежі чи іншої екстреної ситуації».

Представники та керівники різних відомств звітували перед присутніми з питань протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та пунктів, протидії нелегальному вирубуванню лісів, нелегальній розробці відкритих родовищ з видобутку піску.

На завершення очільник області подякував рятувальникам за плідну роботу в минулому році й вручив заохочення. Так, за сумлінне виконання службових обов’язків, професіоналізм та успішне виконання заходів цивільного захисту Миколаївської області у 2019 році почесною грамотою Миколаївської ОДА нагороджено Сергія Іванника, командира відділення 2 державної пожежно-рятувальної частини, Юрія Георгієва, головного фахівця відділу персоналу Головного управління, Аллу Олексієнко, начальника пункту охорони здоров’я центру забезпечення діяльності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.