22.09.2021

В Ольвії розкопали мармуровий карниз часів Римської імперії і ритуальне поховання

На Миколаївщині археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН України під час розкопок в рамках українсько-німецького проекту виявили мармуровий карниз Римської імперії і ритуальне поховання тварин.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на керівницю експедиції, доктора історичних наук, заступницю директора Інституту археології НАН України з наукової роботи Алла Буйських.

«Ми продовжуємо нашу співпрацю з німецькими колегами з університету Франкфурта-на-Майні. У цьому сезоні на схилах Терасного міста вдалося знайти дуже цікаву деталь старовинного інтер’єру — мармуровий карниз. Він використовувався в житлових та громадських будівлях у часи перебування в Ольвії римського військового гарнізону. Такі карнизи характерні для римської будівельної техніки, поширеної в провінціях Римської імперії », — зазначила Буйських.

Крім того, за її словами, в цьому місці зафіксовано значну кількість завалів з дрібного каменю і велику кількість керамічних матеріалів. Вони дають весь хронологічний діапазон існування Ольвії — від першої половини VI століття до н.е. до початку V століття н.е.

«В рамках українсько-німецького дослідницького проекту також досліджувалося передмістя Ольвії. Зокрема, ми продовжили вивчення великої поглибленої споруди культового призначення кінця VI до останньої третини V століття до н.е. Зольні нашарування свідчать про їх ритуальний характер. Серед них було відкрито поховання собаки, які характерні для античних культових об’єктів. Знайдено також значну кількість різноманітної столового посуду », — сказала археолог.

Буйських також зазначила, що німецькі вчені, групу яких очолює професор Йохен Форнас, використовують апаратуру, якої немає в Україні. Це допомагає робити нові відкриття.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *