01.02.2019

В Первомайську зареєстровано 68 хворих на грип

R6K6O6X1zAWisURFJ5CC.w695

Епідемія грипу крокує Україною. 30 січня школи в місті Миколаїв закрили на карантин. Нині безчинствує грип типу А – один із найпідступніших серед відомих. На Первомайщині епідемії допоки немає. Про карантин в навчальних закладах мова не йдеться. 

Впродовж грудня-січня на стаціонар районної лікарні звернулось з симптомами грипу близько півтора десятка людей, повідомляє Любимый Первомайск.

По місту, за інформацією Первомайського міськрайонного відділу лабораторних досліджень, станом на 31.01 зареєстровано 68 випадків захворювання на грип, з них 42% — діти до 17 років. Для порівняння, за аналогічний період минулого року жодного випадку захворювання на грип зареєстровано не було. 

Разом з тим, зазначає лікар-епідеміолог Ігор Кобзар, в Первомайську на 38% підвищено епідпоріг захворювання на ГРВІ. За 4 тижні 2019 зареєстровано 687 випадків, з них 55% — діти. Ці показники у 2 рази вищі, ніж за аналогічний період минулого року.

По району статистика наступна: 237 випадків заховрювання на грип, що на 4% вище епідпорогу. На минулому тижні епідпоріг було перевищено на 22%.

Попри перевищення епідпорогу захворювання на ГРВІ школи та дитсадки працюють у звичному режимі, оскільки температурний режим відповідає санітарним приписам, а відвідуваність закладів дітьми — в межах норми.

Медики Первомайщини вкотре нагадують бути уважними до свого здоров`я, адже ахворіти на ГРВІ чи грип може будь-хто і будь-де. Якщо сумніваєтесь, грип у вас чи ГРВІ – краще звернутись до спеціаліста. Головне, вкотре наголошує лікар-інфекціоніст Людмила Волошина – ніякого самолікування. Тим паче, що лікування грипу кардинально відрізняється від лікування застудних захворювань.

Основний профілактичний засіб від грипу – це щеплення. Краще зробити його в жовтні-листопаді, але й взимку не нашкодить – говорить лікар Людмила Волошина.

Серед неспецифічних методів профілактики – уникання контактів з хворими та елементарні гігієнічні прийоми: миття рук, промивання носової та ротової порожнини після відвідування людних місць.

Якщо в родині хтось захворів – в нагоді стане масочний режим, часті вологі прибирання, регулярні провітрювання, а для хворого – обов`язково! – достатнє перебування на свіжому повітрі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *