18.04.2019

В рамках «Французької весни» у Миколаєві відбувся показ франкомовної стрічки

17 квітня у Миколаєві відбувся показ франкомовної стрічки «Спогади» для студентів вищих навчальних закладів міста. Його  відкрила гостя нашого міста, директорка громадської організації Alliance Française Odessa / Альянс Франсез Одеса Діана Бангура, повідомляється на сайті міської ради.

Нагадаємо, що 2018-2019 навчальний рік в нашій державі оголошено Роком французької мови. У березні-квітні міста України зустрічають «Французьку весну» — щорічний фестиваль французької культури, що традиційно включає кінопрограму, театральні вистави, концерти музичних колективів, художні виставки тощо.

Миколаїв приєднався до чудової можливості пізнати культуру Франції та сприяти процвітанню культурного різноманіття.

Захід організовано відділом протоколу та міжнародного співробітництва департаменту міського голови Миколаївської міської ради спільно з управлінням молодіжної політики, за сприяння громадської організації Alliance Française Odessa.

Кінопоказ у Національному університеті кораблебудування ім. адмірала Макарова відкрили директорка Альянс Франсез Діана Бангура, перший заступник міського голови Володимир Криленко та ректор університету Євген Трушляков.

Володимир Криленко привітав гостей нашого міста та висловив сподівання, що Миколаїв стане ще більш відкритим та пізнаваним для всього світу. Міська влада надає незмінну підтримку проведенню культурно-мистецьких та інших заходів, що сприяють зростанню інтересу іноземних гостей до нашого міста, а нам дозволяють показати всю його красу.

—  Такі заходи, як сьогодні, допомагають популяризації Миколаєва, а отже, розвитку туризму та інвестиційної привабливості нашого міста, — підкреслив перщий віце-мер.

Миколаївській молоді Володимир Криленко побажав сміливіше відкривати для себе нові горизонти, пізнавати культуру та духовне багатство інших націй.

Взірцем солідарності та єднання назвав французький народ ректор НУК ім. адмірала Макарова Євген Трушляков.

—  Ми всі знаємо про трагічну пожежу, що сталася у Парижі. Це дійсно культурна втрата, і не лише для Франції, а й для всього людства. Проте я хотів би звернути увагу на те, як об’єднався французький народ перед обличчям біди. У цьому їх сила, — сказав Євген Трушляков. – Сподіваюся, що ми теж відшукаємо спільний знаменник, який дозволить нашій країні стати в один ряд з іншими європейськими державами.

За словами пані Діани, вона була дуже зворушена підтримкою українців у цій ситуації, адже на адресу організації надійшло чимало дзвінків та повідомлень зі словами співчуття.

— Україну та Францію пов’язує спільна історія та давня дружба, — сказала директорка Альянс Франсез Одеса. — Хочу подякувати представникам Миколаївської міської ради та вищих навчальних закладів міста за сприяння в організації культурного заходу в Миколаєві.

Цього ж дня стрічку режисера Жан-Поля Рува переглянули студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Директор Інституту філології Олександр Пронкевич назвав фестиваль «Французька весна» однією з найяскравіших подій в Україні, що презентує українцям сучасну французьку культуру у всій її різноманітності.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *