07.01.2020

В Україні відзначається Різдво Христове

У цей день християни святкують народження Ісуса Христа, спасителя світу, яке, згідно з Біблією, відбулося більш як два тисячоліття тому.

У вівторок, 7 січня, християни східного обряду відзначають Різдво Христове — одне з найурочистіших і найбільш радісних свят у році.

У січні Різдво святкують церкви, що послуговуються у своєму літочисленні юліанським календарем. Зокрема Православна церква України, Українська греко-католицька церква, більшість українських євангельських християн, а також Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська православні церкви.

Біблійна оповідь говорить, що Богородиця народила Ісуса Христа під час перепису населення у Вифлеємі. Оскільки місто було переповнене і там не знайшлося вільного місця, Марія разом з Йосифом розташувалися на нічліг у хліві, поряд з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Вифлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, які принесли свої дари маленькому Ісусу. У цей день християни збираються на урочисті богослужіння.

Свято Різдва Христового — найбільш урочисте серед двунадесятих, воно відзначається до наступного свята — Водохреща. Цей період називають Святки. В Україні здавна в ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.

У цей день люди вітають одне одного фразою «Христос народився!», на що інші відповідають: «Славімо Його!»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *