21.08.2021

В Україні змінили правила призначення субсидій

Кабінет Міністрів України на засіданні 11 серпня скасував норму, запроваджену навесні 2020 року, якою встановлювали збільшення на 50% соціальних нормативів на комунальні послуги під час призначення субсидій.

Підвищений норматив діятиме лише у разі запровадження у регіоні «червоного» рівня карантину. Таким чином, максимальний розмір субсидій можуть урізати на третину. І станеться це від 1 жовтня, або фактично від початку опалювального сезону.

Ухваленим на засіданні уряду документом змінено правила надання субсидій. Зокрема, житлові субсидії призначають у разі покупки квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), які були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів. Окрім цього, скасовують норму про те, що субсидія може призначатися у разі, якщо зарплата становить менше, ніж 50% середньої у Києві і Севастополі та менше, ніж 20% в обласних центрах і містах обласного значення.

Постановою вилучено норму про наявність мобільного телефону в осіб, які є претендентами на отримання житлової субсидії, оскільки від 1 травня 2021 її надають тільки у готівковій формі. Також постановою доповнено перелік документів для включення інформації про іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, для отримання ними пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

Нагадаємо читачам «Погляду», що Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до 1 жовтня. Наразі про «червону» зону не йдеться, вся країна перебуває у базовій «зеленій» зоні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.