03.08.2020

В Україні ціни на кавун поставили п’ятирічний рекорд

У зв’язку з негодою, яка вплинула на дозрівання кавунів, їхня ціна виросла в три рази в порівнянні з минулим роком.

Один кілограм кавунів в Україні на початку серпня 2020 року коштує в три рази дорожче, ніж у минулому році. Про це заявила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва, передає Інтерфакс-Україна в понеділок, 3 серпня.

Ще в серпні минулого року один кілограм «смугастої ягоди» коштував від 1,5 до 2 грн, тоді як в цьому сезоні, коли ціни опустилися до мінімуму, оптова вартість коливається в межах 4-6 грн.

При цьому зростання ціни Звєрєва пояснила несприятливими погодними умовами, які вплинули на дозрівання кавунів.

«Низькі температури повітря протягом усього травня і першої половини червня не тільки затримали сезон ранніх сортів кавунів на кілька тижнів, а й позначилися на врожаї більш пізніх сортів», — відзначила Звєрєва, додавши, що через це на продовольчий ринок кавуни надходять нерівномірно.

Серед п’яти попередніх сезонів найближчі до сьогоднішніх показників ціни фіксувалися в 2018 році — у межах 2,5-3,5 грн за кілограм. На початку серпня 2019 і 2016 років кавун відвантажувався приблизно в одному ціновому діапазоні — від 1,5 до 2 грн за кілограм, а в 2017 році — нижче — 1,5 грн.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *