06.09.2021

Голови Миколаївської, Одеської та Херсонської ОДА хочуть розширити трасу М-14 до чотирьох смуг

У ході робочої зустрічі з забезпечення реалізації спільних проєктів Миколаївської, Одеської та Херсонської областей очільниками трьох південних областей було підписано тристоронній лист до Президента України Володимира Зеленського щодо розбудови автомобільної дороги М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ».

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.

Він зазначив, що дана зустріч, між очільниками Одеської та Херсонської областей — Сергієм Гриневецьким та Сергієм Козирем, вже четверта. На зустрічі було піднято ряд питань, які турбують усі три регіони.

«Що важливо, ми маємо спільну проблематику та завдяки такій співпраці можемо гучніше звучати на всеукраїнському рівні. Ми вже маємо результати та певні зрушення у тих питаннях, якими займаємось з моменту підписання нашого меморандуму про співпрацю», — зазначив Віталій Кім.

Результатом робочої зустрічі стало підписання тристороннього листа до Президента України Володимира Зеленського щодо розбудови автомобільної дороги М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовськ», в якому запропонували включити даний проєкт до переліку ключових об’єктів будівництва та реконструкції в рамках програми «Велике будівництво».

Віталій Кім зазначив, що мова йде про розбудову чотирьох смугової дороги, яка буде проходити через усі три області.

Віталій Кім додав, що траса М-14 — є основною транспортною артерією, що з’єднує найбільші портові міста України та забезпечує логістику вантажовідправлень між південними та східними регіонами країни. Однак враховуючи, що дорога побудована за радянських часів, тодішніх стандартів та під минулі навантаження, у сучасних умовах без реконструкції з доведенням її до І категорії та не менш як чотирьох смуг руху, використання такої дороги є неефективним та небезпечним.

«Тому ми спільно звернулись до Президента з проханням розглянути можливість запровадження пілотного регіонального проєкту розбудови міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення М-14 «Одеса – Мелітополь – Новоазовськ» на ділянці Одеса – Миколаїв – Херсон», як такої, що сприяє соціально-економічному, логістичному, туристичному розвитку південних областей, зміцненню оборонного потенціалу України, та надати відповідні доручення щодо включення даного проєкту до переліку ключових об’єктів будівництва та реконструкції в рамках програми «Велике будівництво». Очікую, що ми будемо мати підтримку в цьому питанні»,- зауважив очільник області.

Також Віталій Кім повідомив, що одним спільним досягненням роботи очільників трьох областей стало проведення Всеукраїнського винного форуму на Миколаївщині.

«Це наш спільний проєкт із сусідніми областями, ми довго за нього боролися. Раніше форум проходив п’ять разів у Києві. Вважаю, що у майбутньому форум необхідно буде проводити й в Херсонській та Одеській областях. Це потужний інструмент для розвитку галузі», — зазначив очільник області.

Загалом на зустрічі було обговорено та опрацьовано ряд питань. Зокрема, проблематика зрошення, місцевого виноробства, транспортної та туристичної інфраструктур, державного замовлення та результатів ЗНО трьох південних областей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *