19.06.2021

Головний лікар миколаївської інфекційної лікарні застерегла миколаївців про можливий спалах холери

Директор КНП «Миколаївський обласний центр інфекційних захворювань» Світлана Федорова застерегла городян про можливе зараження холерою. Також вона розповіла про те, як діяти в разі зараження кишковою інфекцією.

Холера — це гостра кишкова інфекція, що вражає шлунково-кишкового тракту і протікає з розвитком діареї (іноді — гострої і вкрай небезпечною). Причиною холери є так званий холерний вібріон — це бактерія Vibrio cholerae.

За словами Федорової, нинішня погода якраз сприяє зараженню цією інфекцією.

«Холерна погода. Сьогодні вона присутня повним ходом + передумови. Не дуже, м’яко кажучи, працюють ливневки, що пливуть сміттєві баки та інше — короткий шлях до кишкових інфекцій. Попереду свята: річка, гуляння, тюлька, кишкові інфекції, холера », — повідомив лікар.

Основним симптомом холери є діарея. За словами Федорової, якщо вона трапляється близько 5 разів на добу, то потрібно звертатися за допомогою до сімейного лікаря, а якщо більше 10 — негайно викликати швидку.

Щоб уникнути зараження холерою або інший кишковою інфекцією, Світлана Федорова радить дотримуватися кількох простих правил:

  • Мийте руки з милом як дітям, так і дорослим (особливо після відвідин убиральні). Домашнім вихованцям, прийшовши з прогулянки — теж, мийте лапки.
  • Овочі, фрукти — ретельно мийте.
  • Утримайтеся від харчування в громадських місцях.
  • Вимушено «прогулявшись» по дощу, поточним нечистотам — ретельно вимийте взуття і руки, прийшовши додому. Обробіть підлогу (де залишилися брудні сліди) дезинфікуючим розчином або просто мильною водою.

За словами Світлани Федорової, дотримання цих простих правил дозволить не тільки не заразитися холерою, але і уникнути будь-якої іншої кишкової інфекції. А в разі виявлення симптомів, слід негайно звертатися до лікаря і не пускати ситуацію на самоплив.

Джерело: MyCity

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.