09.10.2019

ГПУ запідозрила чиновників Міноборони у великій розтраті на будівництві бойового корабля у Миколаєві

Чиновників Міноборони запідозрили в розтраті 84,5 мільйона гривень, виділених на будівництво корвета в Миколаєва.

Про це повідомили в прес-службі Генеральної прокуратури, військове відомство втратило кошти через зловживання військових чиновників.

Кримінальне провадження було відкрите головним військовим прокурором Віктором Чумаком за підсумками аудиту використання Міністерством оборони бюджетних коштів за державним оборонним замовленням.

«Розпочато кримінальне провадження за фактами можливого зловживання посадовими особами оборонного відомства, що призвело до розтрати 84,5 мільйона гривень бюджетних коштів при виконанні Державної програми створення і закупівлі корабля класу «корвет», – заявили в Генеральній прокуратурі.

За фактами зловживань кримінальне провадження було відкрите за статтею «зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки».

«Проведення досудового розслідування доручено Національному антикорупційному бюро України», – резюмували в Генпрокуратурі.

Як відомо, в 2009 році був укладений контракт між Міністерством оборони і Чорноморським суднобудівним заводом, відповідно до якого в 2011 році почалося будівництво першого українського корвета «Володимир Великий».

Перший корвет був закладений у травні 2011 року, передача головного корабля замовнику, згідно з початковими планами, намічалася на 2016 рік, а до 2021 року планувалося побудувати чотири корвети.

Однак з тих пір через відсутність необхідного фінансування програми жоден корабель так і не був побудований.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *