20.06.2021

Громади Миколаївщини подали заяви на створення служб підтримки жертв домашнього насильства

11 територіальних громад Миколаївської області подали документи для отримання субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства. Загальна сума заявки трохи більше 26 мільйонів гривень.

Про це  розповіла начальниця відділу по роботі з сім’єю департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Зоя Дмитрієва.

За її словами, ці гроші планують витратити на розширення обласного притулку для жертв домашнього насильства. Станом на червень 2021 року, він розрахований на 12 місць. Такі ж притулки мають відкрити у Веселинівській громаді, Первомайську та Снігурівці. У Казанківці, Новому Бузі та Кривому Озері – денні центри перебування жертв домашнього насильства з кризовими кімнатами, де вони зможуть отримати прихисток на десять днів, різні види соціальної, правової та психологічної допомоги.

У планах і відкриття трьох консультаційних центрів для тих, хто постраждав від домашнього насильства, вони розміщуватимуться в Очакові, Новій Одесі і Прибужанівській територіальній громаді. Рішення про виділення субвенції з державного бюджету має прийняти відповідна комісія Міністерства соціальної політики.

«Часто жертви (домашнього насильства ‒ ред.) терплять через те, що не мають куди піти, бо проживають разом з кривдником. Тож вкрай необхідно розширювати мережу закладів, де жертви насильства зможуть отримати допомогу», ‒ розповіла Зоя Дмитрієва.

За словами старшого інспектора з особливих доручень управління превентивної діяльності Нацполіції у Миколаївській області Олександра Козловця, на Миколаївщині за п’ять місяців 2021 року співробітники поліції задокументували близько півтори тисячі фактів домашнього насильства, було відкрито 191 кримінальне провадження, складено 1 262 протоколи про адміністративне правопорушення.

На профілактичний облік з початку 2021 року поставили 877 кривдників. Всього в області, станом на червень 2021 року, на обліку перебувають 1 910 кривдників, 90% з них чоловіки.

«Якщо є ризики для життя або здоров’я, ізолювати жертву від кривдника можливо. Для цього поліцейські використовують термінові заборонні приписи. Обмежувальні приписи можуть виноситися тільки за рішенням суду», ‒ розповів Олександр Козловець.

Відповідно до законодавства, кривдники також несуть кримінальну відповідальність за відмову проходити корекційну програму з психологом. За словами Зої Дмитрієвої, з початку 2021 року на проходження такої програми направили 14 кривдників, з них лише один повністю пройшов програму, шестеро ‒ на стадії проходження. Відповідають за створення умов для проходження кривдниками корекційних програм територіальні громади.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.