21.09.2021

ДБР розслідує тиск поліції на постраждалих від червоного шламу МГЗ

Державне бюро розслідувань за рішенням суду зобов’язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, зазначеному в заяві голови громадської організації «Стоп шлам» Василя Орла.

У заяві повідомляється про «незаконні дії співробітників Нацполіціі, які здійснювали психологічний тиск на членів організації, які постраждали».

«Стоп шлам» — об’єднання, до якого увійшли жителі Миколаївської області, які постраждали від негативного впливу виробничих відходів Миколаївського глиноземного заводу — червоного шламу. У грудні 2020 роки її члени прийняли рішення подати позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд гривень моральної компенсації за шкоду, завдану їх здоров’ю.

У березні 2021 експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила ряд шкідливих речовин після аналізу відходів червоного шламу заводу, які шкодять навколишньому середовищу, і безпосередньо можуть шкодити життю та здоров’ю мешканців Миколаєва.

У червоному шламі виявлені такі шкідливі речовини, як миш’як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибиум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.

У травні 2021 Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд гривень миколаївцям, що приєдналася до позову.

«Після цього почався тиск на потерпілих з боку Нацполіціі. Зокрема, глава» Стоп шлам «повідомив в ГБР про те, що слідчий Миколаївського райуправління Нацполіціі Мішаня, викликаючи на допит учасників позову проти МГЗ, що не повідомляв їм, в якому статусі їх допитують, і погрожував тюремним ув’язненням на термін до 12 років. В якості альтернативи слідчий пропонував постраждалим вийти з громадської організації «Стоп шлам», — пише видання.

Також в заяві Василя Орла йдеться про те, що слідчий Мішаня «фактично формулював відповіді постраждалих замість них і не давав їм ознайомитися з протоколом допиту».

На думку членів «Стоп шлам», яких допитували в Нацполіціі, слідчий «діяв в інтересах МГЗ».

Виходячи з цих фактів, ГБР, згідно з рішенням Заводського районного суду, зобов’язана відкрити справу за фактом тиску співробітників Нацполіціі на членів «Стоп шлам», відзначається в матеріалі.

Джерело: Апостроф

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *