03.12.2021

День святого «ІНВАЛІДА»

День коли суспільство раптово згадує про людей з інвалідністю й показово починає перейматися проблемами з якими вони стикаються. З’являються фото на яких їх вітають з «подарунками від щирого серця», як підтвердження, що усі дуже люблять «інвалідів», особливо 3-го грудня.
⛔Stop!⛔ Міжнародний день людей з інвалідністю – це не свято. Він існує для привернення уваги до того, що інвалідність є і понад 10% населення України – люди з інвалідністю. Що наше суспільство все ще не виконало всіх зобов’язань, які зазначені у Конвенції ООН про права людей з інвалідністю. Вона вже понад 10 років підписана Україною, але до основної ідеї – рівності у всіх сферах життєдіяльності, ми так і не прийшли.

Спитаєте, а що ми можемо зробити? Я скажу. Нарешті навчитися спокійно сприймати людину, не звертаючи увагу на її інвалідність: не таращити очі й не тикати пальцями, а приймати на роботу кваліфікованих фахівців і створювати необхідні умови праці та життя. А для початку давайте хоча б запам’ятаємо те, що термін «інвалід» вже давно вилучений з обігу. Що кожен з нас є людиною з обмеженими можливостями та особливими потребами. І правильно казати людина, особа або дитина з інвалідністю.

А ще 3-го грудня не вітайте людей з інвалідністю, а подумайте як особисто ви можете прибрати бар’єри у своєму світогляді та суспільстві.

Алла Гінкул

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.