05.02.2019

Денісова заявила про погіршення здоров’я моряків

2273995

Омбудсмен назвала імена моряків, чий стан здоров’я викликає занепокоєння. Також є інформація, що в Андрія Ейдера виявили гепатит Б.

Стан здоров’я шести українських моряків, які перебувають в російських СІЗО, погіршується. Про це у вівторок, 5 лютого, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі телеканалу Прямий.

«Зараз у нас суперечлива інформація від адвокатів, які відвідують наших військовополонених, в тому числі і ті, хто були пораненими і ні. Ми знаємо, що є тривожні звістки щодо Володимира Терещенка, Віктора Беспальченка, В’ячеслава Зінченка, їхній стан здоров’я погіршується, це також стосується Андрія Артеменка, Андрія Ейдера, Василя Сороки», — розповіла Денісова.

Говорячи про військовополоненого Ейдера, омбудсмен зазначила, що в результаті обстеження у нього виявлений гепатит Б.

«Зараз ми з’ясовуємо підтвердження цієї інформації», — зазначила Денісова і додала, що звернулася до усіх причетних осіб щодо цього.

Також вона сьогодні проведе зустріч з представниками Ради Європи з метою вирішити питання передачі українських поранених з переведення їх з Росії в третю країну, тому що «вона не може їх вилікувати і виконати Женевську конвенцію від 1949 року зі звільнення їх як військовополонених».

Омбудсмен висловила припущення, що зараження Ейдера гепатитом могло виникнути через оперативне втручання у зв’язку з його пораненням. За її словами, вже призначено розгляд апеляційних скарг на рішення суду про продовження арешту українських моряків на період до кінця квітня.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *