07.11.2019

Департамент праці та соцзахисту: Зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які почали діяти з 1 жовтня 2019 року

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради повідомляє про зміни у виплаті субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги, які почали діяти з 1 жовтня 2019 року

З 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які звикли до установленого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться, передусім, про людей літнього віку.

Суму пільги розраховуватимуть органи соціального захисту населення виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.

Монетизація пільг не вплине на розмір передбачених законом соціальних гарантій і дозволить заощаджувати кошти на економному споживанні житлово-комунальних послуг і використовувати їх на власні потреби пільговика.

Тобто, якщо домогосподарство спожило менше ресурсів, ніж передбачено в нормативі – заощаджені гроші вони можуть залишити собі.

Порядок виплати субсидій

Тепер одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: один із уповноважених банків чи виплатні об’єкти “Укрпошти” (каси у відділеннях чи доставка поштарем до дому).

Більшості отримувачам субсидій, яким допомогу було перепризначено за підсумками попереднього опалювального сезону – субсидія буде перерахована автоматично, до уваги братимуться доходи 1-2 кварталів      2019 року.

Окремо звертаємо увагу, що внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї, яким було призначено субсидію на фактично проживаючих, сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, сім”ям та домогосподарствам, де є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який декларуються доходи, і які у травні поточного року не звернулися до управлінь соціальних виплат і компенсацій – потрібно зробити це зараз!

Час для звернення – фактично до 15 грудня (тобто не пізніше, ніж за 2 місяці з початку опалювального сезону, за винятком окремих життєвих ситуацій).

Домогосподарствам, які за підсумками попереднього опалювального сезону отримали відмову у продовженні програми субсидій через борги пропонується декілька варіантів:

1) Звернутися до підприємства-надавача послуг із проханням провести реструктуризацію боргу (особливо актуально у випадку значної заборгованості);

2) Погасити заборгованість перед надавачем послуг і звернутися за субсидією (актуально у випадках невеликої заборгованості);

3) У виключних випадках, коли у людини немає можливості ліквідувати заборгованість, але є гостра потреба у субсидії – вона може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади, яка, у випадку обґрунтованої позиції, може призначити субсидію.

Слід ретельно задекларувати види та суми доходів, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, недекларовані доходи, отримані під час роботи по договору цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти – члени сім’ї одержувача субсидії, інші надходження (у тому числі — закордонні перекази), невірно вказаний майновий стан.

Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім’ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень — слід повідомити про це орган, що призначив вам субсидію. І зробити це протягом 30 календарних днів — не пізніше !

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії ( пільг) щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

Інформацію також можна отримати на офіційному сайті  АТ „Ощадбанк” https://www.oschadbank.ua в кабінеті субсидіанта (пільговика) або в Контакт-центрі Ощадбанку за телефоном: 0800210800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України).

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії (пільг) звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії (пільг) одержувачі субсидії (пільг) мають звертатися до  управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення:

Центральний район — вул. Декабристів, 25.

        щодо нарахування пільг:            каб. 18, тел. 36-22-97

       щодо призначення субсидій:      каб. 1, 7, тел. 47-42-42.

 

Інгульський район — вул. Миколаївська, б. 26/6.

щодо нарахування пільг:             каб. 15, тел. 58-61-17

каб. 16, тел. 58-61-18

щодо призначення субсидій:      каб. 1, тел. 58-61-21

каб. 8, тел. 58-61-13.

 

Заводський район — вул. Морехідна, 9.

        щодо нарахування пільг:            каб. 7, тел. 34-60-28

       щодо призначення субсидій:      каб. 16, тел. 34-31-69

каб. 12, тел. 34-31-76.

 

Корабельний район — вул. Новобудівна, 1.

        щодо нарахування пільг:            каб. 9, тел. 60-09-05

       щодо призначення субсидій:      каб. 5, тел. 60-04-84.

 

Часи роботи: пн – чт з 8.30 до 17.15;      пт —  з 8.30 до 16.00.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *