21.12.2019

Депутати надали згоду на прийняття до комунальної власності міста ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»

У п’ятницю, 20 грудня,  депутати міської ради ухвалили проєкт рішення «Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва державного пакету акцій ПрАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль». 

Нагадаємо, що ТЕЦ перебувала у процесі приватизації. Як зазначив міський голова Олександр Сєнкевич, Миколаїв має потребу в цьому об’єкті, адже під приватизацію треба віддавати те, з чим міська влада не може ефективно працювати. 

— Якщо ТЕЦ приватизують, новий власник не буде зацікавлений у вирішенні проблемних питань підприємства, і навряд чи буде модернізувати тепломережі та відновлювати дороги після планових ремонтів. Наразі ТЕЦ забезпечує теплом біля 40% миколаївців. Якщо приймемо підприємство в комунальну власність, будемо власниками всієї теплосистеми міста і зможемо розуміти, що нам з нею робити, як нам її оптимізувати.

Мер також зазначив, що Миколаївська ТЕЦ не є збитковим підприємством, а отже не буде і додаткового навантаження на міський бюджет у зв’язку з виплатою заробітної плати працівникам.

— Даний об’єкт є в списку на малу приватизацію, а це означає, що його може приватизувати приватне підприємство, яке буде реалізувати свою програму електрогенерації і теплопостачання. Це підприємство також може відмовитися від надання послуг з теплопостачання, і сказати нам, що ми повинні самі виконувати ремонти. Сумніви з приводу того, що нам доведеться ремонтувати тепломережі мають право на життя, але сьогодні «Миколаївоблтеплоенерго» допомагає ТЕЦ з ліквідацією поривів на тепломережах. Згадайте вулицю Московську та Пограничну, які постійно розриті, — зауважив міський голова.

Віцемер Олександр Омельчук додав, що передача «Миколаївської ТЕЦ» у комунальну власність міста дозволить комплексно та системно вирішувати проблемні питання теплозабезпечення,  а також підвищити ефективність роботи різних джерел теплопостачання.

У результаті «За» проголосували 30 народних обранців. Зазначимо, що наступним кроком є погодження Кабінету Міністрів України. Таким чином, буде поставлено крапку в процесі прийняття до власності міста цього теплопостачального підприємства.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.