02.09.2021

Держаудитслужба виявила нестачу більше 130 млн грн у бюджеті Миколаєва 

Фахівці Південного офісу Держаудитслужби провели фінансовий аудит серед департаментів, управлінь та комунальних закладів Миколаївської міської ради. Під час ревізії у восьми розпорядників бюджетних грошей спеціалісти виявили нестачу на суму понад 130 млн грн.

Інформацію підтвердила заступниця начальника юридичного відділу Управління Південного офісу Держаудитслужби Світлана Задачина.

За даними Держаудитслужби, підрядні організації, з якими підписав контракт департамент житлово-комунального господарства міської ради, завищували ціни за виконані будівельно-ремонтні роботи. Через це, за даними аудиторів, бюджет Миколаєва втратив майже 26 млн грн. Окрім того, під час інвентаризації у департаменті виявили нестачу матеріальних цінностей та об’єктів незавершеного будівництва на суму 10 млн грн.

У департаменті ЖКГ поки офіційно не коментують матеріали ревізії. У пресслужбі департаменту повідомили, що прокоментують ситуацію з 6 по 11 вересня.

Згідно з інформацією Держаудитслужби, департамент архітектури та містобудування міської ради не уклав договори про пайову участь із забудовниками, через що міський бюджет недоотримав доходів від пайової участі на суму понад 16 млн грн. Також аудитори назвали безпідставним зменшення розміру пайової участі за окремими об’єктами будівництва, що призвело до недоотримання доходів міським бюджетом на суму понад 16,4 млн грн.

За словами директора депаратменту Андрія Цимбала, йдеться про договори за 2018, 2019, 2020 роки. З його слів, на той момент законодавство не давало можливість контролювати укладання договорів про пайову участь.

«Ми лише готували ці договори, у нас не було можливості контролювати виплати чи підписання договорів. Таке було законодавство на той момент. Ми виконували те, що були зобов’язані виконувати згідно з положенням. Механізм контролю не був дієвий, тобто ми не мали жодних важелів контролю над процесом укладання договорів. Лише у 2019 році до законодавства додали таку норму, що при введенні в експлуатацію тієї чи іншої ділянки, потрібно надавати відомості про пайову участь», ‒ розповів Андрій Цимбал.

Також під час ревізії управління земельних ресурсів фахівці Держаудитслужби виявили факти незатвердження виконкомом Миколаївської міської ради актів щодо обчислення завданих збитків, невжиття заходів щодо сплати до міського бюджету грошей, через що бюджет недоотримав доходів на загальну суму понад 14 млн грн. Окрім цього пропуск термінів позовної давності, неправильне визначення ставки орендної плати, невнесення змін до договорів оренди призвели до недоотримання доходів міським бюджетом на суму майже 15 млн грн.

За даними аудиторів, управління освіти Миколаївської міської допустило витрати з міського бюджету на суму майже 10 млн грн. Ці гроші витратили на підготовку робітничих кадрів з інших регіонів України, які мали повернути ці гроші.

В управлінні комунального майна міської ради, згідно з матеріалами аудиторів, не вжили дієвих заходів щодо стягнення заборгованості з орендарів комунального майна. Через це бюджет міста не отримав майже 13 млн грн.

Начальник управління Мкртич Мкртичян розповів, що суд зобов’язав більшість боржників віддати гроші, з його слів, йдеться про суму майже 9 млн грн. Борги не могли стягнути через відсутність доходів та матеріальної бази у боржників.

«Ми всі розуміємо, ковід і все таке інше. Є міськорендарі, які майже банкрути. Тому навіть за наявності рішень суду немає можливості фізично стягнення цих грошей, тому що юридичні особи відповідають лише майном, яке перебуває в їхньому розпорядженні. Тому, якщо відсутнє майно і грошові кошти, то й фізично немає можливості їх стягувати», ‒ розповів Мкртич Мкртчян.

У комунальному некомерційному підприємстві Миколаївської міської ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги», за інформацією Держаудитслужби, покрили видатки за бюджетні гроші на суму 800 тис. грн. Ці видатки, за даними аудиторів, мали здійснюватися за рахунок власних надходжень спеціального фонду.

Під час ревізії в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення фахівці виявили факти надання комунального майна у безоплатне користування, через що міський бюджет недоотримав 400 тис. грн орендної плати.

За словами начальника управління Олександра Герасімені, депутатський корпус протягом двох років не надавав офіційний дозвіл на оренду земельних ділянок, про які йдеться у матеріалах ревізії.

«Ми (управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ‒ ред.) у 2019 році подали відповідні документи. Протягом 2020-2021 років депутатський корпус не розглядав питання про оренду цих земель. Майно в оренду надали, а самі землі ні. Щоб отримати ці гроші в бюджет, депутатський корпус має прийняти рішення про здачу цих земель в оренду, після чого розраховується орендна ставка і так далі», ‒розповів Олександр Герасіменя.

Також під час перевірки закупівель у департаменті енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій аудитори виявили факти проведення зайвих витрат бюджетних грошей внаслідок завищення обсягу чи вартості ремонтно-будівельних робіт на суму 1,6 млн грн.

З представниками управління земельних ресурсів, управління освіти, КНП «Миколаївська ЛШМД» та департаменту енергетики кореспондентам Суспільного зв’язатися не вдалося.

Усі матеріали ревізій, за словами Світлани Задачиної, передали до Нацполіції. Ревізії проводилися з від початку березня до 17 серпня 2021 року.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.