07.04.2021

Десятикласниця з Миколаївщини увійшла до 20-ки учасників філософського проєкту «Обрії майбутнього 7.0»

Цьогоріч однією з учасників «Обріїв майбутнього» стала Поліна Підгородинська. Загалом 10 дівчат та 10 хлопців стали учасниками цього проєкту – філософського семінару для підлітків 14-16 років, який втілюють Klitschko Foundation та Аспен Інститут Київ.

Кожен учасник отримав збірку текстів для підготовки до семінару. Серед філософів Рене Декарт, Томас Гоббс, Ешлі Венс, Антон Чехов тощо.

Протягом проєкту учасники обговорювали ці тексти у форматі діалогу, ділились своїми думками, відстоювали свої точки зору. І хоча авторами текстів були мислителі різних віків, але у них підлітки знаходили відповіді на актуальні питання, визначались із траєкторіями свого розвитку – професійного та особистісного, ставили нові цілі перед собою, розивали навички креативного, критичного та аналітичного мислення, вчились ораторському мистецтву та командній роботі.

Упродовж п’яти днів учасники розглядали такі теми:

  • творчий розум;
  • людина та суспільство;
  • простори спілкування;
  • знання – це сила;
  • гідне та щасливе життя.

Також підлітки мали можливість поспілкуватися з гостею – Катериною Крук, менеджеркою Facebook із публічної політики – послухати історію її життєвого шляху та поради.

Учасниця проєкту розповідає про свою участь: «Про проєкт я прочитала на сторінці Instagram Klitschko Foundation та надіслала заявку на участь. Ці п’ять днів динамічного спілкування виснажили, але залишили приємний післясмак. Однодумці, розмови про важливе, думки, що почуті – це безцінно. Програма насичена та концентрована, купа цікавої та корисної інформації. І хоча онлайн-формат досі залишається для мене викликом, адже я звикла дивитися в очі співрозмовнику та на радощах обійматися, учасники стали для мене справжніми друзями. Завдяки проєкту я наповнена та заряджена новими силами. Знайшла відповіді на всі питання та зустріла людей, з якими їх можна ще раз проговорити».

Хоч філософський семінар закінчився, але перед учасниками та учасницями попереду є дуже відповідальне та цікаве завдання – протягом квітня втілити власні локальні проєкти для однолітків. Тож, незабаром підлітки по всій Україні зможуть доєднатися до філософських онлайн-семінарів від випускників проєкту.

Для довідки:

Klitschko Foundation – благодійна організація, що розвиває громадянське суспільство в Україні. Через неформальну освіту підлітки і молодь опановують навички XXI століття, впроваджують здоровий спосіб життя, стають екологічно свідомими, вчаться проєктного підходу у житті, навчанні та у майбутній професії. Випускники проєктів організовують освітні заходи для однолітків та колег, таким чином стають амбасадорами змін у своїх громадах.

Сайт: https://www.klitschkofoundation.org/

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *