05.11.2021

До Миколаєва їде заступник Ляшка через штурм родичами

Інфекційну лікарню Миколаївської області відвідає заступник міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, щоб розглянути інформацію про можливий штурм закладу громадянами з вимогою надати кисень, який, за інформацією, поширеною у соцмережі, стався вночі 5 листопада.

Про це заявив Ляшко під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо ситуації в Миколаївській області — сьогодні в Миколаївську область виїжджає мій заступник, який розгляне ситуацію, що сталась в конкретній лікарні, та подивиться іншу ситуацію щодо доступності для надання меддопомоги хворим з коронавірусною хворобою», — сказав Ляшко.

При цьому він не уточнив хто саме із заступників відвідає лікарню.

Міністр додав, що урядом України з жовтня 2020 року виділено чотири субвенції на загальну суму 2 мільярди 700 мільйонів гривень, що дозволило змонтувати 160 систем централізованого постачання кисню, встановити понад 130 автономних кисневих станцій та понад 250 кріогенних газифікаторів.

«Міністерство охорони здоров’я постійно тримає на контролі ситуацію щодо стану киснепостачання у кожному регіоні, на запити обласних державних адміністрацій ми оперативно опрацьовуємо питання виділення коштів із спеціального фонду і так нещодавно урядом ми виділили додатково 107 мільйонів гривень для закупівлі кисневих станцій для Херсонської, Сумської, Черкаської, Одеської і Донецької області», — сказав Ляшко.

Також він зауважив, що прийняті Верховною Радою 4 листопада зміни до закону про державний бюджет дозволять здійснити закупівлю кисневих станцій ще орієнтовно для 130 лікарень, як альтернативні джерела киснепостачання, і ці станції будуть встановлюватися в лікарнях так званої другої хвилі лікування хворих на COVID-19 для того, щоб кожен, хто потрапить до лікарні, отримував кисень.

Як повідомлялося, на своїй сторінці у Фейсбуці директор обласної інфекційної лікарні Миколаєва Світлана Федорова написала, що вночі 5 листопада до обласної інфекційної лікарні Миколаєва увірвалася група незнайомих людей, які зламали шлагбаум, почали вибивати двері до приймальні з погрозами персоналу і вимагали дати кисень хворому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.