15.09.2021

Екоактивістами з ГО «Стоп шлам» зацікавились у поліції й НАБУ

Активісти чи шахраї? У Миколаєві представники ГО «Стоп шлам» намагалися відсудити у глиноземного заводу кругленьку суму у майже 10 млрд грн, але самі потрапили в поле зору правоохоронців. Адже психологічна експертиза, на яку посилаються борці за екологію, недостовірна. У чому підозрюють екоактивістів зі «Стоп шламу»? 

Екоактивісти з ГО «Стоп шлам», вочевидь, не хотіли втрачати чималий заробіток, тож поспіхом ініціювали ще одне дослідження – інженерно-екологічне. Яке згодом експертна установа сама ж і відкликала, бо у листі не йшлося про заподіяння шкоди здоров’ю та довкіллю.

Понад те, фахівці взагалі не розуміли – де, як і коли зібрали ті зразки шламу, що фігурували у звіті, до якого апелювали екоактивісти з ГО «Стоп шлам». Адже за попередній рік представники Держекоінспекції провели три позапланові перевірки Миколаївського глиноземного заводу, і жодного разу зразки шламу не відбирали.

«З приводу експертизи інженерно-екологічної, то вона була подана представниками лише за тиждень до винесення рішення. І ця експертиза не встановлює нічого нового, про що б завод не знав. Ми розуміємо, що червоний шлам належить до небезпечних відходів – 4-го найнижчого класу», – коментує адвокат МГЗ Володимир Ващенко.

За фактом шахрайства з боку екоактивістів із ГО «Стоп шлам» поліція розпочала кримінальне провадження. Самі ж екоборці після таких дій терміново організували пресконференцію, де повідомили про тиск та переслідування з боку правоохоронних органів.

«Розумієте, у нас кримінальна ситуація в місті достатньо дуже значна, у нас проблем вистачає, але вся поліція займається громадською організацією. На якій підставі? Можна їздити до людей і допитувати їх, з яких причин і хто дав право, коли вже є суд і суд виніс перше рішення?», – заявив голова ГО «Стоп шлам» Василь Орел.

Як зазначає адвокат МГЗ, з приводу ймовірної підробки екоактивістами «Стоп шламу» експертизи Нацполіція здійснює досудове розслідування щодо експертів за ст. 384 ч. 2 ККУ «Введення в оману суд». Наразі поліцейські та НАБУ встановлюють усі факти й деталі справи.

Джерело: stopcor.org

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.