28.09.2021

Екологи запобігли проведенню мотогонок на території РЛП «Тилігульський»

Співробітники РЛП «Тилігульський» запобігли проведенню мотогонок на своїй території.

Як стало відомо з офіційної сторінки ГО Enduro «Південний вітер», 25-26 вересня 2021 року на території Коблевської ОТГ було заплановано проведення фінального етапу чемпіонату України з GPS орієнтування для мотоциклів Ukrainian GPS Competition, в рамках якого передбачені екстремальні змагання за участю мотоциклів і, можливо, джипів в нічний час. За попередніми даними, шлях змагань включав 90 локацій Миколаївській та Одеській області, частина з яких перебувала в межах земель регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».

Для запобігання порушення природоохоронного законодавства і впливу на навколишнє середовище заздалегідь було направлено звернення і карту з кордонами парку до організаторів змагань, а також в поліцію Миколаївського ГУНП.

В день змагань співробітники РЛП відвідали базу розташування учасників в курортній зоні «Коблево» і провели роз’яснювальну роботу. В результаті цього організатори прибрали 5 локацій, які перебували в межах РЛП «Тилігульський».

Також спільно з небайдужими жителями села Українка було організовано чергування для недопущення проведення змагань на заповідній території.

Відзначаємо, що на сьогодні джипінг і мотогонки, і авторалі на територіях заповідних природних комплексів є дуже популярним. Такі заходи порушують природоохоронний режим, впливають на грунтовий покрив, який потім відновлюється не один рік, знищують рослинний покрив, впливають на життя і порушують місячники тиші (в квітні-червні), а також надають загальну негативну дію на навколишнє середовище.

Співробітники РЛП застерігають, що подібні заходи заборонені на території об’єктів природно-заповідного фонду низкою нормативних актів, зокрема, Законом України «Про природно-заповідний фонд України» (ст. 16, ст. 18 ст. 21, ст. 24, ст. 30).

Екологи закликають відмовитися від проведення подібних заходів на природоохоронних територіях.

Джерело: ОКоблево

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.