04.06.2020

Екологи провели дослідження «зеленої» води на пляжі «Чайка»: відомо результати

В районі пляжу «Чайка», місцеві мешканці відзначали, що вода на поверхні Бузького лиману вздовж берегової смуги стала «густою» та забарвлена в зелений колір.

З метою реагування на вказану публікацію, Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області разом зі спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю здійснено виїзд на територію, вказану в публікації. Факт підтвердився:  вода мала запах водорості та яскраво-зелений колір, що властиво для літнього явища «цвітіння водойми». Загибелі біоресурсів не зафіксовано, — повідомляється в прес-службі.

Фахівцями були відібрані проби поверхневої води для дослідження. За результатами вимірювань зафіксовано перевищення гранично – допустимої концентрації забруднюючих речовин для морських вод від 1,5 до 3,2 рази по азоту амонійному. Перевищень гранично – допустимої концентрації по нітритам, фосфатам, нафтопродуктам, аніонно-поверхневоактивним речовинам не зафіксовано. Вміст розчиненого кисню у воді та значення водневого показника в нормі. Наразі концентрацій забруднюючих речовин, які характерні для води, забрудненої каналізаційними стоками не зафіксовано. Лабораторні дослідження тривають. Остаточна інформація буде оприлюднена додатково.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *