18.09.2019

Екскурсія «Єврейські адреси Миколаєва»

15 вересня в історичному центрі міста відбулася екскурсія «Єврейські адреси Миколаєва».

Захід був організований співробітниками Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки спільно з Миколаївським товариством єврейської культури у рамках реалізації локального проекту «Сузір’я злагоди».

Пройти знаковими місцями, пов’язаними з іменами видатних представників єврейського народу та пам’ятними моментами історії проживання євреїв у місті Миколаєві, зібралися члени Товариства єврейської культури, представники інших національних товариств міста, користувачі бібліотеки, перекладачі та зацікавлені миколаївці.

Пішохідна екскурсія, яку вела історик-краєзнавець, член Миколаївського товариства єврейської культури  Гриневич Олена Володимирівна, стартувала від встановленого у серпні 2010 р. меморіального знаку на честь сьомого Любавічеського Ребе  Менахема Шнеєрсона – одного з єврейських духовних лідерів XX ст., видатного релігієзнавця, соціолога, політика та філософа, який народився в нашому місті у 1902 р. Ця особистість займає особливе місце в історії відродження єврейських спільнот на території минулого Союзу. Пам’ятний знак у формі Тори знаходиться на перехресті вулиць Дунаєва та Московської  – саме тут колись стояв дім, в якому проживав Менахем Мендл Шнеєрсон. Сьогодні на місці старого будинку виросла звичайна житлова п’ятиповерхівка.

Протягом екскурсії її учасники дізналися чимало цікавих фактів, що розкривають нові грані історії рідного міста. Двогодинна прогулянка завершилася біля синагоги на розі вулиць Великої Морської та Шнеєрсона. Родзинкою заходу став своєрідний 4D-ефект, що ніби машина часу, переніс учасників екскурсії просто у ХІХ ст.: молоді артисти Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру в костюмах минулої епохи Євген Блюменфельд та Дарина Пундєва, які несподівано для екскурсантів вийшли з дверей старовинної будівлі, створили неповторну атмосферу давнини та посилили враження від почутого і побаченого.

Вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу є важливим завданням для прийдешніх поколінь. Спільні заходи бібліотеки та національних товариств міста сприяють толерантності та повазі у відносинах між представниками різних народів, пробуджують інтерес членів національних товариств до вивчення рідної мови.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *