31.01.2019

Екс-керівнику «Укркосмосу» повідомили про підозру через привласнення 8 мільйонів доларів

Без названияВ результаті дій зловмисників зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь».

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП повідомили колишньому керівнику ДП «Укркосмос» про підозру у зловживанні своїм службовим становищем. Як повідомляє прес-служба НАБУ, цього дня позаштатному раднику повідомлено про нову підозру в організації зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Ще двом особам — колишньому позаштатному раднику генерального директора Національного космічного агентства України та особі-посереднику — про підозру повідомлено в грудні 2018 року.

За інформацією НАБУ, слідство встановило, що впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон та легалізували 8,245 млн дол. США, призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП «ВО Південмаш», та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії Уряду України в розмірі 292,4 млн доларів США.

«Задля цього колишній генеральний директор ДП «Укркосмос» за вказівкою свого позаштатного радника підписав та передав представникам генерального підрядника проекту зі створення Національної супутникової системи зв’язку України — канадській корпорації Macdonald, Dettwiler And Associates Corp — документи з вимогою перерахувати кошти на рахунок компанії, підконтрольної позаштатному раднику цього ДП», — зазначили в НАБУ.

Таким чином, 8,245 млн доларів США з отриманих компанією позаштатного радника, що зареєстрована Республіці Кіпр, були використані у його власних інтересах «В результаті таких дій зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника «Либідь», як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України, проте на даний час Кабінетом Міністрів України продовжується обслуговування отриманого державним підприємством кредиту, за яким Канадському експортному агентству вже сплачено близько 6 млрд грн», — додали в НАБУ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *